Presunúť na hlavný obsah

Diétu 80/20 si obľúbite aj vy: Nemusíte si drasticky odopierať, no a zároveň viditeľne schudnete

Chudnutie a diéty

Nájsť ten správny balans medzi tým, čo sa nesmie a čo by sa naopak malo, je hlavne pri diétach skutočne zaťažujúci. S tou našou ho však nájdete celkom jednoducho.

Počuli ste?

Pravidlo 80/20 si zamilovali mnohí. Jessica Alba naň nedá dopustiť a modelka Miranda Kerr sa ním riadi už niekoľko rokov, je na čase, aby ste mu podľahli aj vy. A dôvod je celkom jednoduchý. Pri ostatných diétach by ste sa ustavične mali držať striktného plánu, ktorý je zložený z prevažne vysoko zdravých jedál, pri diéte 80/20, máte v 20% času možnosť dopriať si takzvané „hriešne“ dobroty.

Inšpirujte sa: Kedy je dobré vážiť sa pri chudnutí a kedy radšej nie: Tieto slová fitnes trénera by ste si mali vziať k srdcu

Výsledky sa dostavia

Aj keď by niekto mohol pochybovať o tom, či je takáto diéta vôbec účinná, a ak áno nakoľko, dietológovia zo spoločnosti Avocado A Day Nutrition sa zhodujú v tom, že ak je vaša strava z osemdesiatich percent postavená na zdravom a vyváženom príjme, zvyšných dvadsať, ktoré si doprajeme skôr pre potešenie ako skutočnú výživu, je vysoko tolerovateľných. A navyše fakt, že si ľudia občas môžu dopriať aj niečo nezdravé, mnohých motivuje k tomu, aby sa počas zvyšných „zdravých“ dní snažili ešte o niečo viac.

Mohlo by vás zaujímať: Nechudnite z váhy, ale z tuku: Riaďte sa týmto stravovacím programom a vaše telo bude vyzerať úplne inak

Ale keďže sme všetci tak trochu nedokonalí, pokiaľ ide o počítanie kalórií, pripravili sme pre vás menšiu pomôcku, ako na to:

Tri dni po sebe sa držte tohto jedálnička, prípadne jeho drobných obmien:

Raňajky: jednoduchá ovsená kaša s chia semiačkami a ovocím/ praženica z troch vajíčok na jarnej cibuľke so zeleninou

Obed: kuracie prsia upražené na panvici spoločne so zeleninou/ zapekaný baklažán s tuniakom podávaný s 1/3 sladkého zemiaku

Nenechajte si ujsť: Olej z čiernych semienok je nový jablčný ocot: Detoxikuje organizmus a pomáha udržať zdravú váhu

Večera: tuniakový šalát/ špenátový šalát s jarnou zeleninou a bazalkovým tofu

Medzi jedlami si doprajte zdravé snacky v podobe ovocia či bielkovinových crackrov, ktoré neuveriteľne zasýtia a telu dodajú potrebnú energiu.

Na štvrtý a piaty deň pokojne obmeňte jedno až dve jedlá za menej zdravé alternatívy, ako sú napríklad obed zložený z cestovín s rajčinovou omáčkou či raňajky v podobe chutných wafflí s prídavkom marmelády či orieškovej nátierky.

Následne opäť tri dni pokračujte v zdravších alternatívach vášho jedálnička.

Prečítajte si aj: Rozjedli ste sa na dovolenke? Nastavte sa na tento 5-dňový redukčný režim a schudnite, čo ste nechtiac nabrali

Nezabudnite:

Počas dní, kedy si dovolíte zhrešiť, to neprežeňte. Nemá ísť o to, aby ste dohnali všetko, čo ste zanedbali, ale o správny balans medzi tým, čo je zdravé a tým, po čom nám občas telo jednoducho túži!

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus