Presunúť na hlavný obsah

Na ktorých miestach najviac priberáte? Práve tieto potraviny môžu za ukladanie tukov na vašom tele

Chudnutie a diéty

Aby sme sa vyhli prebytočnému ukladaniu tuku v kritických partiách, je vhodné strážiť si to, akú stravu prijímame. Všetky tuky nie sú zlé, našou úlohou je vysadiť iba tie, ktoré najčastejšie prechádzajú do nepríjemného podkožného tuku a ich odbúravanie je potom komplikovaným procesom.

Pozor na oblasť zadku

Veľkým strašiakom práve vyrysovaného ženského zadku sú jedlá bez príloh. V stave, keď je naše telo vystavené deficitu sacharidov – tie sa nachádzajú hlavne v zemiakoch, ryži i kuskuse či cestovinách – naše telo čerpá zo zásob, ktoré sa oveľa ľahšie ukladajú. Problémom sú aj dosladzované džúsy a minerálne vody. Ich cukry sú iba prázdnymi kalóriami, ktoré nedodávajú vášmu telu žiadne potrebné živiny. Rozdielom sú práve čerstvé šťavy, ktoré vedia metabolizmu naopak pomôcť. Napríklad čistá grepová šťava je účinná pri redukcii cukru v krvi. 

Prečítajte si tiež: Ak máte postavu typu jablko, vyhýbajte sa týmto potravinám: Takto odvediete pozornosť od väčšieho bruška

Radšej nie, ak chcete ploché bruško

Bojovníkmi proti plochému brušku sú práve mliečne výrobky. Tie z biologického hľadiska ako dospelí nepotrebujeme, nemusíte ich však vylúčiť úplne. Zvyknite si na variant bez laktózy, ktorý uľahčí aj vaše trávenie. Nebezpečný je pri zachovávaní si pocitu ľahkého brucha aj alkohol. Vašou prioritou by malo byť práve udržiavanie vášho tela v stave zdravia, zminimalizovanie príjmu alkoholu mu iba pomôže. Prázdnych kalórií je plné práve pivo, nezaostávajú ani miešané koktaily, do ktorých sa pridáva aj množstvo cukru. Opakom týchto potravín je práve pozitívne budovanie svalstva na bruchu – posilňujte ho práve zdravými tukmi v podobe nízkotučných rýb.

Mohlo by vás zaujímať: Raňajky, po ktorých zastavíte chuť na sladké: Kombinácia týchto surovín vám tiež dodá väčšiu energiu

Zdravé tuky pre stehná

Ak sú vašou nenávidenou oblasťou práve nohy, riešením je práve výdatné cardio cvičenie. V oblasti jedla je dôležité zamerať sa na vylúčenie saturovaných tukov. Niekedy stačí zmeniť maličkosti, ako prestať používať maslo, smotanu či obmedziť konzumáciu hovädzieho a bravčového mäsa. Náhradou môžu byť prírodné tuky – tie sa nachádzajú napríklad v avokáde, orechoch a rôznych semienkach a vašej postave neublížia. 

- Najčítanejšie -