Presunúť na hlavný obsah

Toto robí s vaším telom prebytok mliečnych výrobkov: Neodrežte ich úplne, riaďte sa však istou zásadou

Zdravie

Mliečne výrobky sú celosvetovo diskutovanou témou. Je pre naše telo vhodné dopriať si ich, aj keď sme dospelí, alebo by sme sa ich mali radšej vzdať? Nerobte radikálne rozhodnutia, radšej sa na túto tému pozrite s rozumom.

Mlieko je v mnohých kultúrach doménou malých detí. U nás je však bežné pridať si ho do kávy, dopriať si ho vo forme čokolády, syra či chutného tvarohu plného proteínov. Práve jeho vitamínové zloženie mu dáva veľký pozitívny bod. Ako však ovplyvňujú mliečne výrobky našu postavu a chudnutie?

Prečítajte si tiež: Bylinkový nápoj na posilnenie imunity tela: Tradičný recept čínskej medicíny vás postaví na nohy

Zníženie rizika obezity

Je to možno nevídané, avšak výskumy potvrdili, že mliečne výrobky, ktoré sú plnotučné, redukujú riziko vzniku obezity. Tento efekt docieľujú vďaka svojim enzýmom. Mliečne enzýmy dokážu rozkladať brušný tuk a preto, ak sa aj po mlieku cítite nafúknutá, nemá to nič spoločné s priberaním. Tento pocit však vie byť veľmi nepríjemný. Viete ho však vyriešiť malým trikom, ktorý radili babičky svojim deťom už pred rokmi.

Doprajte si ho v túto hodinu

Pitie mlieka a požívanie mliečnych výrobkov počas dňa môže negatívne ovplyvniť vaše trávenie. Síce vás zasýtia, vy sa budete cítiť plná a nafúknutá, čo určite docieliť nechcete. Odporúča sa preto nechať konzumáciu mliečnych výrobkov na poobedné hodiny. Keď príde k tráveniu v noci, vaše telo bude čerpať z týchto zásob a obohatí vaše kosti o vápnik, telu dopraje vyváženie a pozitívne očistné baktérie, ktoré bránia pri trávení pred toxínmi. 

Obsah výživných kalórií

Síce sa na prvý pohľad môže zdať, že mliečne výrobky sú plné práve negatívnych kalórií, ktoré vaše telo zbytočne napumpujú tukom, opak je pravdou. Kalórie mlieka sú hodnotné a pomáhajú aj pri formovaní svalstva. Mliečne výrobky sú zdrojom živočíšneho proteínu, preto ak ich dodávate telu každý deň, nemusíte sa báť, že by vám ochabovala pokožka či redli kosti. Taktiež pri pravidelnom cvičení vedia byť mliečne výrobky skvelým zdrojom upokojenia namáhaných svalov. 

Mohlo by vás zaujímať: Detoxifikácia, ktorú ľahko podstúpite každé ráno: Tento typ čaju rozšíri cievy a zlepší cirkuláciu krvi

Pomoc proti starobe

Ak máte mliečne výrobky vo svojom jedálničku na dennom poriadku, je pravdepodobné, že budete starnúť pomalšie ako niekto, kto sa mlieku oblúkom vyhýba. Ženské telo bude pevnejšie a samozrejme odrazí sa to aj na menšej chorobnosti vášho organizmu, či už teraz alebo vo vyššom veku.

- Najčítanejšie -