Presunúť na hlavný obsah

Superpotravina bohatá na omega 3-mastné kyseliny: Štíhle ženy robia pre svoje telo túto jednu vec

Chudnutie a diéty

Osvojte si návyky štíhlych žien, ktoré nedostali perfektnú postavu do vienka vďaka genetike, ale museli pre to niečo urobiť.

Ženy po tridsiatke údajne priberajú každý rok pol kila. Po štyridsiatke je to kilo. Na to, aby však dokázali spáliť potrebné množstvo kalórií, potrebujú vynaložiť dvojnásobné úsilie ako tomu bolo kedysi. 

Prečítajte si: Väčšina z nás je nezdravú čokoládu: Vyhnite sa škodlivým zložkám, najhoršie sú na tom tieto označenia výrobkov

Zabudnite na diéty s jojo efektom

Rýchle diéty dokážu byť len dočasným riešením. Ak potrebujete telo opticky rýchlo zúžiť, v kombinácii s odvodnením a detoxom tak dosiahnete. Pre udržanie si dlhodobo štíhleho tela, musíte však spraviť viac. Do svojho potravinového zoznamu zaraďte kvalitné suroviny, ktoré budú pre telo užitočnými. Môžeme medzi ne zaradiť ryby, losos, avokádo, ale aj orechy.

Vzácnosť omega 3-mastných kyselín

Ak by sme sa mali riadiť príjmom lokálnych surovín, rozhodne stoja za pozornosť orechy, predovšetkým tie vlašské. Vďaka kyseline linolovej a obsahu omega 3-mastných kyselín dochádza k znižovaniu cholesterolu v tele a normalizuje krvný tlak.

Osvojte si návyk štíhlych žien

Ženy, ktoré sa starajú o svoje telo prídu v istom momente do štádia, keď je pre ne dôležitý nielen fyzický vzhľad postavy, ale aj vnútro. To je dôvod, prečo potom postupne do svojho životného štýlu pridávajú viac a viac zdravých návykov. 

Jedným z nich je aj sústredenosť na kvalitné potraviny. Svojmu telu chcú dopriať čo najlepšie látky a nie také, ktoré majú nulovú hodnotu. Hrsť vlašských orechov v podobe 20g denne dokáže z dlhodobého hľadiska pozitívne účinkovať na naše telo, okrem toho prispieva k chudnutiu.

Neprehliadnite: Beauty rituál Mirandy Kerr krok za krokom: Osvojte si jej recept na ošetrenie pleti pomocou naparovania zeleným čajom

  • Nielenže lepšie funguje trávenie, ale potláča aj chuť do jedla a na sladké.
  • Obsahujú melatonín, vďaka ktorému dochádza k lepšiemu spánku. Štíhle ženy si zakladajú na tom, aby spali 7 hodín.
  • Sú významným zdrojom železa, zinku, horčíka, ale aj vitamínu A a E, ktoré prospievajú celkovo telu, ale aj vlasom a nechtom, čo je pre celkový dojem a pocit dôležité.
  • Štíhle ženy si obľúbili vlašské orechy aj preto, že prítomnosť mangánu prispieva k plodnosti.

Sú vlašské orechy súčasťou vášho jedálnička?

spolu hlasovalo 517 ľudí

Áno
409
Nie
108

- Najčítanejšie -