Presunúť na hlavný obsah

Beauty rituál Mirandy Kerr krok za krokom: Osvojte si jej recept na ošetrenie pleti pomocou naparovania zeleným čajom

Zahraničné celebrity

Modelke Victoria´s Secret, Mirande Kerr, by pri pohľade na jej tvár, nikto netipoval 35 rokov. To znamená, že vo svojej starostlivosti o pleť musí mať tajné triky či beauty rituály, vďaka ktorým si stále zachováva tvár bábiky.

Po tridsiatke s pleťou ako bábika 

Pri pohľade na krásnu modelku Victtoria´s Secret, zakladateľku vlastnej línie organických produktov Kora a matku dvoch malých detí, nikto neverí, že Miranda Kerr prekročila už tridsiatku. Jej pleť totiž stále pripomína pleť  dievčatka. Hoci však patrí k ženám, ktoré starnutiu nechávajú voľný priebeh, rozhodne rada využije aj služby našej matky prírody. 

Mohlo by vás zaujímať: Mamička Kylie Jenner učí svoju dcérku Stormi ku kráse už odmala: Toto beauty tajomstvo jej už stihla prezradiť

Tajomstvom je parná maska zo zeleného čaju

O Mirande je známe, že miluje čaj v rôznych podobách. Rovnako však vyžíva jeho pozitívne účinky na svoju pleť, aby vyzerala stále mlado a sviežo.

Tajomstvom jej krásy a mladistvého vzhľadu je konkrétne parná maska zo zeleného čaju. Ako ju cituje portál stylenine.com: „Nielenže si pri tom môžem oddýchnuť... Robím niečo prospešné pre moju pleť, ktorá má okamžité výsledky, takže môžem ísť víkendovať bez make-upu.“ Samotnému naparovaniu predchádzajú aj tieto kroky, ktoré sú súčasťou Mirandinho beauty rituálu. 

Čítajte tiež: Stačilo by zmeniť toto, aby na fotkách vyzerali mladšie: Tieto triky krásy používajú celebrity každý deň

Krok 1

Pripravte si čistý uterák, väčšiu misku, vrecúško zeleného čaju a kanvicu.

Krok 2 

Prvé očistenie pokožky. Miranda si najprv očistí pleť od zvyškov make-upu pomocou pílingových produktov za pomoci kruhových pohybov, čím sa zároveň zbaví odumretých buniek na pokožke. 

Krok 3

Zalejte vrecúško zeleného čaju vriacou vodou v miske. Nechajte lúhovať a chladnúť cca 5 minút. Potom si uterákom prekryte hlavu a držte tvár pod ním a nad miskou s parou cca 30 centimentrov. Para by mala byť dostatočne teplá, ale nie zase horúca a nemali by ste mať žiadne ťažkosti s dýchaním. 

Krok 4

Naparujete sa asi 10 minút. Po tejto dobe necháte prirodzene pokožku vyschnúť a na suchú a takto ošetrenú pokožku nanesiete hydratujúci krém, masku alebo akýkoľvek vami osvedčený prostriedok, ktorý pokožku hydratuje. Mirandin je z jej vlastného radu kozmetickej línie. 

Neprehliadnite: Anjelik Josephine Skriver má napriek neustálemu cestovaniu skvelú pleť: Na túto vec nedá dopustiť pred spaním

Lacné ošetrenie pokožky s benefitmi

Parné kúpele sú skutočne veľmi lacným ošetrením pokožky, ktoré si urobíte v pohodlí domova a ešte môžete pri tom aj relaxovať. Naparovanie vás zbavuje toxínov, nečistôt z pórov, prebytočného mazu a umožňuje hlbšie ošetrenie pokožky. Ak k tomu pridáte výťažky zo zeleného čaju, ten pôsobí ako neutralizátor voľných radikálov a upokojuje podráždenú pokožku.

Robíte si aj vy pravidelne domáce parné kúpele v rámci starostlivosti o svoju pleť ako modelka Miranda Kerr?

spolu hlasovalo 22 ľudí

Áno
2
Nie
20

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus