Presunúť na hlavný obsah

Cara Delevingne odtajnila, ako sa stará o pleť: Kód mladosti podľa nej spočíva do budúcnosti v tomto

Krása

„Nebojím sa starnutia, stávam sa múdrejšou a skúsenejšiou,“ vyhlásila modelka Cara Delevingne. Patrí k novej generácii, ktorá sa kódu mladosti nehodlá vzdať.

Majú zhodné iniciály a ich cesty vedú rovnakým smerom. Cara Delevingne a Christian Dior. Hlavná adeptka reprezentujúca novú generáciu žien, ktoré chcú všetko hneď a teraz. Mladosti sa nehodlajú vzdať a starnutie vnímajú ako nekonečný zdroj životných múdrostí a skúseností.

Motto nového radu v starostlivosti o pleť Dior Capture Youth je „Yesterday is over. Tomorrow is too late. The time is now.“ Vo voľnom preklade niečo v zmysle „Svoj život si uži dnes. Pretože včerajšok je preč a zajtrajšok nemusí nikdy doraziť.“ 

Uberáš sa v živote touto cestou aj ty?

Môžem s určitosťou povedať, že žijem každý deň pre daný moment.

Inšpirujte sa: 5 typov líčenia, ktoré vám dokážu, že marhuľové odtiene sú neodlúčiteľnou súčasťou jari!

Čo pre teba znamená, že si sa stala múzou Capture Youth? Aké posolstvo by si tým chcela zanechať?

Myslím si, že keď som vyrastala, bola som skôr rebelka než kráska, avšak vždy som milovala Dior. Capture Youth je posun vpred a som poctená, že títo ľudia myslia aj na moju generáciu, ktorá má záujem starať sa o svoju pleť. Teší ma, že mysleli na mňa. Bolo to nečakané a nádherné prekvapenie. Takže posolstvo, ktoré chcem šíriť, je: „Nikdy nestrácaj nádej!“ :-)))

S čím sa najviac stotožňuješ v spojitosti s Capture Youth? Mohla by si nám prezradiť svoj najobľúbenejší produkt z tohto radu?

Myslím si, že Capture Youth je vyrobený pre dievčatá v mojom veku. Keď začínate premýšľať o starostlivosti o pleť dlhodobejšie. Capture Youth je skvelý v tom, že predíde znakom starnutia skôr, ako sa objavia. Moja rada znie zmiešať krém s jedným z piatich sér podľa vašich denných potrieb.

Definuj krásu troma slovami.

Šťastie, sebadôvera, osobitosť.

Aká je tvoja denná rutina krásy okrem toho, že si zaneprázdnená?

Veľa mojich rituálov krásy závisí od toho, aký typ práce ma v ten deň čaká. Keď fotím, moja beauty rutina zvyčajne spočíva v čistení a zvlhčovaní, keďže budem mať veľa vrstiev make-upu počas fotenia na pľaci. Keď cestujem, o moju pleť sa stará úžasný tím, s ktorým pracujem od rána do večera. Jeden deň v týždni mám voľno. Moja starostlivosť o pleť je minimálna, ale o to dôležitejšia.

Čo podľa teba robí ženu mladšou?

Keď hovoríme o žene ako o mladej, všetko je o jej energii. Vek je len číslo.

Ako sa snažíš udržať si svoju mladosť? Máš niečo špeciálne, na čo nedáš dopustiť?

Snažím sa žiť naozaj pre každý okamih. Každý moment prežiť naplno a nič nebrať ako samozrejmosť. Mladosť nie je len o vzhľade, je to najmä o pocite cítiť sa mladý.

Ako sa tvoj postoj ku kráse zhoduje s Diorom?

Mám rada výrok od Christiana Diora: „Snívam o tom robiť ženy nielen krajšie, ale tiež šťastnejšie.“ Je to veľké posolstvo. Keď ste súčasťou Dior rodiny, cítite sa úplne živo. Máme tiež rovnaké iniciály CD. Keď vidím svoje iniciály, hneď viem, že ide o dievča od Diora. 

Aký jeden beauty risk neľutuješ, že si podnikla?

Niekto by povedal, že moje tetovanie je risk, ale všetky tetovania majú pre mňa špeciálne posolstvo. Takže asi oholenie mojej hlavy. Nikdy som sa necítila byť taká silná a oslobodená, ako keď som urobila niečo, čo sa mi zdalo byť hrôzostrašné. 

Kedy sa cítiš najkrajšia?

Najkrajšia sa cítim, keď som obklopená ľuďmi, ktorých milujem.

Držíš nejakú špeciálnu diétu? Aké športy robíš?

Moja diéta pozostáva z jedenia veľa lososa a zeleniny. Milujem tiež tradičné anglické raňajky. Cvičím často jogu, cítim, že to je o vytrvalosti, nezáleží na tom, v ktorej krajine sa práve nachádzam.

Neobávaš sa toho, že žena starne?

Nie som príliš znepokojená tým, že som staršia. Spájam si to s tým, že sa stávam múdrejšou a skúsenejšou. Vek je krásna vec a treba si ho vážiť. Ľudia mi hovoria, že mám mladého ducha a myslím si, že práve to mi dovoľuje, aby som sa neobávala starnutia.

Mohlo by vás zaujímať: Metalické odtiene si našli svoje zastúpenie aj vo svete krásy: Ako sa nalíčiť v tomto novom štýle?

Na svojom Instagrame si dosiahla viac než 40 miliónov sledovateľov. Ako vnímaš tento úspech? Používaš sociálne siete pravidelne?

Sociálne médiá sú skvelou príležitosťou na spojenie s priateľmi a fanúšikmi. Nepremýšľam veľmi nad tým, čo zverejním, ale som rada, že vyše 40 miliónov ľudí to zaujíma a teší.

Máš nejakú radu na vytvorenie skvelých fotografií na Instagrame?

Zachytenie daného momentu v plnom rozsahu. Nezáleží na tom, či je to dokonalé. Mám rada, keď ľudia zverejnia širokú paletu pocitov a emócií. Je to o tom byť otvorený a úprimný. Ľudia by sa nemali hanbiť za pravdu.

Akými zásadami sa v živote riadiš?

Myslím si, že riskovanie a ctižiadostivosť sú veľkou časťou môjho života. Nemám rada, keď zotrvávam na rovnakom mieste dlhý čas, takže vyhľadávam nové výzvy na zlepšovanie samej seba. 
Pokračujem v kladení otázok, nachádzaní pravdy, spájaní sa s ľuďmi hlbšie a snažím sa čo najviac šíriť radosť.

Prezradíš nám najvtipnejší alebo najzábavnejší moment, aký si prežila s Diorom?

Najviac mi utkvel v pamäti moment, keď som bola na párty počas Fashion Weeku v Paríži minulé leto a stretla som sa tam s Natalie Portmanovou. Bola som tam pracovne na premiére filmu Valerian od Luca Bessona a Natalie bola jedna z jeho múz. Bol to krásny čas, ktorý sme spolu prežili.

Máš nejaký bláznivý sen?

Ísť do vesmíru a potápať sa veľmi hlboko pod morom. Pokračovať v objavovaní sveta a učenia sa od rozličných kultúr. Chcem ísť všade.

Aké vône ti pripomínajú detstvo alebo dôležité chvíle tvojho života?

Myslím si, že vône rôznych krajín naozaj rezonujú so mnou, taktiež niečo ako vôňa ohňa a čerstvo pokosenej trávy. Prírodné vône, rovnako ako aj vôňa parfumu mi pripomínajú určitých ľudí.

Foto: Jean-Baptiste Mondino pre Parfums Christian Dior
Make-up: Kate Synnott
Vlasy: Ben Skervin 
Manikúra: Ama Quashie
Styling: Gillian Wilkins

Viac zaujímavých rozhovorov nájdete v aktuálnom magazíne FEMINITY JAR 2018, ktorý je v stánkoch alebo si ho môžete zakúpiť aj online.

- Najčítanejšie -