Presunúť na hlavný obsah

Bylinkový nápoj na posilnenie imunity tela: Tradičný recept čínskej medicíny vás postaví na nohy

Zdravie a relax

Vďaka tomuto nápoju si udržíte imunitný systém v obehu počas chladných dní, ktoré nás ešte čakajú. Stačí po pár dúškoch a držať sa overených byliniek a korenín, ktoré svojimi účinkami nikdy nesklamú.

Hlavná ingrediencia

Astralagus alebo tiež kozinec blanitý je starou čínskou medicínou, ktorá je hlavnou súčasťou receptu tohto nápoja nabitého silou prírody. Má skvelé protizápalové a antibakteriálne vlastnosti. Ako informuje internetový portál healthline.com, mnohé štúdie naznačujú, že koreň tejto rastliny môže zvýšiť odolnosť voči infekcii a regulovať imunitnú odpoveď nášho tela. 

Mohlo by vás zaujímať: Superpotravina, ktorá ovládne rok 2019: Za kontroverzným názvom rastliny sa skrýva všestranný prírodný liek

Ďalšie, nemenej dôležité ingrediencie 

Ďalšími sú ingrediencie ako zázvor, med, rastlina zelerovitého charakteru tzv. angelika lekárska. Tá tiež upravuje imunitný systém a lieči respiračné ochorenia a príznaky prechladnutia. Zázvor a med sú zase silnými antioxidantmi, ktoré obsahujú tiež protizápalové a antibakteriálne vlastnosti. Med dokonca zabraňuje šíreniu „chorých“ buniek a zázvor napomáha aj pri bolestiach svalov. 

Čítajte tiež: Detoxikačný kúpeľ proti prechladnutiu a horúčke: Ak pridáte ešte tento zázrak, podporíte viac potenie 

Recept na nápoj podporujúci imunitný systém

1 PL medu
1 vysušený koreň astralagusu známeho ako tiež kozinec blanitý
1 PL sušeného korenia z rastliny angeliky lekárskej 
1/2 PL byliniek harmančeku
1 ČL sušeného alebo najlepšie čerstvého a nastrúhaného zázvoru
1 ČL sušenej pomarančovej kôry
1 škoricová tyčinka
1 ČL semien kardamómu, ktorý má nádych orientálnosti a štiplavosti

Postup prípravy 

Najskôr rozpustíte samostatne med v 2 ČL horúcej vody. Necháte vychladnúť. Potom zmiešate s medom všetky ostatné ingrediencie. Takto pripravený nápoj necháte na tmavom a suchom mieste izbovej teploty odpočívať, až kým všetky ingrediencie v ňom nedosiahnu svoj najväčší účinok. Asi tak 2-4 týždne. Pravidelne však nádobu s týmto nápojom pretrepte, aby sa prísady poriadne premiešali a účinky spojili. Potom si ho pri prvom požití prelejte cez sitko alebo tkaninu. 

Neprehliadnite: Tajný drink na krásu, vďaka ktorému budete vyzerať mladšie: Zbavíte sa aj tuku na bruchu 

Pár dúškov takto pripraveného nápoja je skvelým prostriedkom, ktorý vás zahreje, povzbudí aj naštartuje imunitný systém počas súčasných chladných dní, kedy útočí aj chrípková sezóna. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe