Presunúť na hlavný obsah

Chyba z mladosti, ktorú by ste už nemali opakovať: Takto budete vyzerať v akomkoľvek veku lepšie

Krása

Časy, keď bolo moderné vytrhávanie obočia do oblúkov a najtenších možných tvarov sú dávno preč.

 

Už pred pár rokmi nás o tom presvedčila známa modelka Cara Delevigne, ktorá sa preslávila aj vďaka svojmu prirodzenému obočiu. Skúste sa inšpirovať svetoznámou modelkou a vytrhávať obočie čo najmenej. Trend prirodzenosti stále pokračuje a je čím ďalej, tým viac žiadaný.

Pri trhaní neželaných chĺpkov, je potrebné dať si záležať na tom, aby ste to s trhaním príliš neprehnali. Nie vždy totiž na tých istých miestach môže obočie narásť. Ak máte riedke obočie vďaka chybám z minulosti, čítajte ďalej a nechajte sa inšpirovať. Ak si sama neveríte, zverte sa do rúk odborníka.

Už ste počuli o novom spôsobe úpravy obočia?

Na sociálnych sieťach môžete nájsť veľa spôsobov a inšpiratívnych videí. Jeden z nich je odstránenie neželaných chĺpkov niťou. V zahraničí je tento spôsob rozšírený už pár rokov, na Slovensku je však stále viac žiadaný, stačí len do vyhľadávača napísať kľúčové slová odstránenie chĺpkov niťou. Tento spôsob odstránenia chĺpkov je takmer bezbolestný. Ba čo viac, je šetrný k pokožke. Už sa nemusíte báť podráždenia pokožky ako pri vytrhávaní pinzetou alebo voskom. Skúšať túto metódu doma nováčikom neodporúčam, aj keď na internete nájdete veľa návodov, ako na to.

Nechajte sa inšpirovať aj ďalšími trendmi: Make-upy, ktoré vykúzlia tú najkrajšiu pleť: Tieto patria medzi našich overených favoritov aj v roku 2019

Riedke obočie?

Ak nepatríte k ženám typu Cara Delevigne a bez ceruzky na obočie neopustíte dom, nezúfajte. Určite si spomínate na neprirodzený spôsob tetovania obočia, ktoré ste hneď rozoznali, že je tetované. Dnes sme sa posunuli krokom vpred, o slovo sa hlási prirodzenosť aj v tomto smere. Vďaka technike microblading už ceruzku potrebovať určite nebudete a vaše obočie bude vyzerať stále upravené. Microblading je metóda aplikácie farby pod pokožku tenkých krátkych čiarok, akoby vykreslenie chĺpkov na miesta, kde je obočie riedke, prípadne treba vykresliť pár chĺpkov do prirodzenejšieho tvaru.

Inšpirácia na rok 2019 vo svete krásy : Beauty trendy na rok 2019: Čaká nás novo farbená paleta a poriadna dávka prirodzenosti

Nie bezbolestné, ale výsledok stojí za to!

Každá z nás má nastavený prah bolesti inak. Určite to však nie je typ bolesti, ktorá by bola nezvládnuteľná. Pripravte sa aj na pár kvapiek krvi, ale čo by sme my ženy pre krásu neurobili. Hojenie trvá pár dní a vaše obočie bude na začiatku tmavšie ako bude reálny výsledok, netreba sa však báť. Sedenie treba zopakovať približne po mesiaci kvôli korekcii, aby ste boli s výsledkom spokojná. Na rozdiel od klasického tetovania obočia microblading vydrží 1-5 rokov, čo je samozrejme veľmi individuálne kvôli rozdielnej pigmentácii a typu pokožky. Ak vám obočie začne po rokoch blednúť je potrebné sedenie zopakovať, aby ste s efektom dokonalého obočia bola spokojná čo najviac.

- Najčítanejšie -