Presunúť na hlavný obsah

Odriekanie a hladovanie je cesta do pekla: Osvojte si tieto tri triky a schudnete v priebehu 4 týždňov 6 kíl

Chudnutie a diéty

Pokiaľ neustále bojujete s tým, čo môžete a nemôžete jesť, zakazujete si určité druhy potravín a sledujete každú jednu kalóriu, verte, že dosiahnete jediné. Zhodíte, ale s riadnym jo-jo efektom. Vieme však, ako to dokážete hravo bez neho!

 

Neprehliadnite: Cvik, vďaka ktorému docielite osí pás: Tieto pohyby vás vrátia späť do formy ako pred 10 rokmi

1. Zabudnite na jedlá s extrémne nízkym množstvom kalórií, jedzte vyvážene

Príjem jedál s extrémne nízkym množstvom energie za čo sa považuje menej ako 5 000 KJ spôsobuje, že sa váš metabolizmus prepne do núdzového režimu, v ktorom s energiou maximálne šetrí a začne sa autoamticky spomaľovať. A všetko čo prijmete navyše, sa bude na vašom tele len ukladať. Je to naozaj začarovaný kruh. Preto si pokojne sem - tam doprajte aj pizzu a cestoviny, ale s mierou. Nerátajte každé jedno sústo, ktoré zjete, ale dbajte na kvalitu potravín. Doprajte si veľa zeleniny, ovocia, orechov, semiačok, menej mäsa a mliečnych produktov. V žiadnom prípade ich však úplne nevylúčte. Čo sa týka veľkosti porcií, jedna by mala mať veľkosť vašej dlane. Za deň si ich dajte päť a posdelné jedlo nejedzte po 18:00. 

Neprehliadnite: 5 cvikov, ktoré vám vypnú brucho a vylepšia postavu: Pneumatika po nich bude len miznúť

2. Dva dni v mesiaci si dajte pôst a jeden "cheat day"

Základom pôstu je, že by mal byť očisťujúcim pre naše telo. Ideálne je v tomto období minimalizovať spomínané mäso, mliečne produkty, všetky chemicky upravované potraviny plné glutamátov a konzervačných látok, vylúčiť výrobky z bielej muky, dokonca vynechajte aj vajíčka. Jedzte však toľko zeleniny a ovocia, koľko vám chutí. Samozrejme s ovocím opatrne najmä v neskorších hodinách. Tam ho tiež radšej vynechajte. Toto si nastavte zhruba v polovici a na konci mesiaca. Jeden deň si urobte tzv. "cheat day", vtedy si môžete dať čokoľvek na čo máte chuť. Jednoducho, môžete zhrešiť a povolené je všetko. 

Neprehliadnite: Inštruktorka jogy Vierka Ayisi: Joga nie je len cvičenie, ale aj forma získavania hlbších odpovedí na svoje otázky

3. Zvoľte druh pohybu, ktorý je vám blízky

Pokiaľ nenávidíte beh, nerobte ho. Ak viete, že nevydržíte chodiť do fitka, zabudnite na túto variantu. V skratke povedané, nájdite si druh športu, ktorý vás baví. Nezáleží na tom, či to bude plávanie, tenis, skákanie na švihadle, či zumba. Len to robte pravidelne. To znamená aspoň trikrát do týždňa. Sami uvidíte, že ak sa budete držať týchto rád mesiac, naozaj veľmi rýchlo schudnete. Na vlastnej koži máme vyskúšané, že počas štyroch týždňov je to až šesť kíl. A to veru nie je málo, no nie?

- Najčítanejšie -