Presunúť na hlavný obsah

5 typov vrások, ktoré nám počas života vznikajú: Tie, ktoré prevládajú, prezrádzajú o vašej osobnosti toto

Krása

Hoci najmä my ženy nevítame vrásky s otvorenou náručou, pravdou je, že sú mapou nášho života. Všetko, čo prežijeme, sa v nich zapíše. Preto dokážu o nás veľa prezradiť. Napríklad aj to, v akej nálade sme obyčajne zastihnuteľní, či nás niečo trápi, či sme autentickí, úprimní a mnoho ďalších emócií.

V zásade, ako informuje internetový portál healthline.com, rozdeľujeme vrásky na statické a dynamické. Dynamické vznikajú z neustáleho pohybu istých partií tváre, napríklad pier, očí. Tie statické sú dôsledkom straty elasticity, a ako inak gravitáciou. No nie je vylúčené, že časom sa aj z dynamických vrások stanú statické. To sú napríklad vrásky na čele. Bez ohľadu na toto delenie, každý druh vrásky o nás vypovedá ešte niečo oveľa osobnejšie.

Mohlo by vás zaujímať: Zákon príťažlivosti funguje: Vaše znamenie vám napovie, čo si svojimi myšlienkami priťahujete do života

1.    Vrásky na čele

Symbolizujú doslova prežité starosti, ktoré si človek neustále nosí so sebou a nedokáže sa ich striasť. Nedokáže na ne prestať myslieť. Hoci sa možno aj problém rokmi vyriešil, človek naň aj tak myslí. Možno stále pociťuje aj po rokoch krivdu, zožiera sa, nevie odpustiť sebe alebo niekomu, kto ho ranil. Bolesť sa aj na výzore človeka podstatne podpíše a vrásky na čele sú toho dôkazom.

2.    Vrásky medzi obočím

Človek, ktorý má tú najväčšiu vrásku priamo medzi obočím je človek, ktorý sa rád a hlboko nad vecami zamýšľa. Neustále mu niečo alebo možno aj niekto vŕta v hlave a nedá spávať. Tiež ale môže ísť o človeka, ktorý je viac menej negatívne naladený. Máločo mu urobí radosť alebo vyčarí úsmev na tvári. Tiež to však môže znamenať, že je len prehnane opatrný alebo nedôverčivý. Možno mal zlé skúsenosti s ľuďmi, takže ho netreba hneď odsudzovať.

Čítajte tiež: Ak máte po svojom boku muža s týmto typom prstov na nohách, zbystrite pozornosť: Toto to o ňom prezrádza

3.    Vrásky vo vonkajšom kútiku očí

Keďže vrásky okolo očí, najmä z vonkajšej strany vznikajú predovšetkým zo smiechu, môžeme ich pokojne nazvať aj vráskami smiechu. Ľudia s najväčším počtom práve týchto vrások sú nielen šťastní ľudia, ktorí sa radi usmievajú a radi prežívajú všetky emócie naplno, ale aj ľudia, ktorí sa nevedia pretvarovať, sú autentickí, otvorení a úprimní. Majú pozitívny prístup k životu. Hneď na nich vidíte, či ich niečo zaskočilo, prekvapilo, rozčúlilo, pobavilo, a ďalšie. Tým pádom sú veľmi ľahko čitateľní.

4.    Vrásky okolo pier

Ľudia s najviac vráskami práve okolo pier, sú ľudia, ktorí sú tak povediac úzkoprsí. Majú radi vo veciach poriadok, majú svoj zaužívaný stereotyp a neradi sa nechajú niekým alebo niečím rušiť. Na prvý pohľad aj pôsobia veľmi stroho a odmerane, a hoci to nevyzerá dobre, nemusia to byť bezpodmienečne zlí ľudia. Len svojskí a možno, keď sa k nim dostaneme bližšie a oni vám začnú dôverovať, dokážete ich kruhy trocha rozvíriť a nebude to ani  tak nasilu.

Neprehliadnite: Naše emócie ovplyvňujú schopnosť zapamätať si spomienky: Toto sa stane, ak ich chceme potlačiť

5.    Vrásky na brade

O tom, kto má veľa vrások na brade, sa hovorí aj ako o niekom, kto bol a stále je celý život veľmi bojazlivý, ustráchaný. Tichšej povahy, submisívny, vždy ten, ktorý sa prispôsobí, ktorý si nevie povedať a už vôbec presadiť svoje záujmy, názory a možno ani vlastný názor nemá. Na takéhoto človeka by sme mali byť obzvlášť milý a pomôcť mu prekonať jeho strachy.

Či už máte tie alebo iné vrásky, treba ich brať ako prirodzený vývoj starnutia. Každá nesie aj svoj príbeh, časť nášho života. Aj s nimi sme to my, nemyslíte?

- Najčítanejšie -