Presunúť na hlavný obsah

Kids friendly dovolenka: S deťmi si môžete užiť Európu aj ďalekú exotiku

Cestovanie

Zvoliť miesto, ktoré si dokážete užiť vy aj vaše dieťa, môže byť občas náročné. Vybrali sme pre vás však zopát tipov, ktoré si na vlastnej koži odskúšali mamičky.

Leto je v plnom prúde a ak ste doteraz ešte neboli na dovolenke, môžete to napraviť. Ak sa však bojíte vycestovať niekam, lebo si nie ste istá, či vaše dieťa bude na dovolenke spokojné, prinášame vám zopár „kids friendly“ dovolenkových inšpirácií, kde sa bude páčiť celej rodinke.

Mallorca

Užite si Mallorcu trochu inak, ako ste možno mali v obľube pred tým. Mini „road trip“ môžete absolvovať i so svojim dieťaťom. Príkladom je aj modelka Zuzka Stráská, ktorá sa ešte začiatkom leta vybrala so svojou ročnou dcérkou Emou a kamarátkou práve na tento ostrov. Dievčatá sa na Mallorcu dopravili letecky, po pristaní si zapožičali auto, čo je podľa samotnej Zuzany úplne bezproblémové, dokonca i s autosedačkou nebudú problémy a vybrali sa objavovať krásy ostrova. Konkrétne si zvolili oblasť Formentor, severo-východné územie Mallorci. A podľa slov modelky je toto miesto ako stvorené na rodinné dovolenky. Krásne pláže, čisté more, rodinné hotely a čarokrásne uličky mesta vám učarujú na prvý pohľad. A zdolávať ich s kočíkom nebude žiadny problém. Tak čo, zabookujete si letenky ešte dnes?

Mohlo by vás zaujímať: Stanovanie trochu inak: Vyskúšajte Glamping, trend, ktorý je pohodlnejší ako luxusný hotel

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Zuzana Straska (@zuzanastraska),

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Zuzana Straska (@zuzanastraska),

Kalábria

Najjužnejší výbežok apeninského poloostrova ste si možno doteraz nespájali práve s rodinnou dovolenkou, ale zdanie môže klamať. Toto miesto vás dostane nie len pre krásne pláže, ale históriu, ktorú cítiť na každom kroku. Vinice, citrusové háje, zaujímavá architektúra. Môžete tu nájsť množstvo úchvatných miest, ktoré taktiež zvládnete i so svojim drobcom. Rovnako rozmanité sú pláže, ktoré tu sú - kamenisté, skalnaté a samozrejme, i pieskové, čo je ako stvorené pre deti. A ako sa sem dostať? No ideálne letecky, keďže na cestu autom by to bolo časovo náročnejšie. Medzinárodné letisko Lamezia Terme sa nachádza len 50 km od centra Kalábrie a množstvo rezortov ponúka transfer z letiska do vášho cieľa, čo sú plusové body. Rodinných hotelov je na tomto území pomerne dosť, takže o zábavu pre tie najmenšie deti bude tiež postarané. Ak sa chcete vyhnúť tradičným dovolenkovým miestami, určite si zvoľte práve túto lokalitu.

Prečítajte si tiež: Dovolenka s bábätkom: Vďaka týmto 4 veciam ju zvládnete bez stresu a s úsmevom na perách

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Calabria Yallers ® (@yallerscalabria),

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Calabria Yallers ® (@yallerscalabria),

Kambodža

Nie, nežartujeme. I s deťmi si môžete užiť takúto exotickú dovolenku. Ak neveríte, môžete si prečítať na príklad blog slovenskej rodiny Cestuj s deťmi, ktorá cestuje po celom svete. A napriek tomu, že majú dve deti, nevyhýbajú sa ani exotickým miestami ako je toto.

Samozrejme, takúto dovolenku je ideálne naplánovať si vopred, ale vďaka podnebiu sa nemusíte fixovať len na leto. Ak nemáte školopovinné deti, pokojne vyrazte aj po hlavnej letnej sezóne. Toto miesto dokonca môžete prejsť na „vlastnú päsť“ a to aj s deťmi. Stačí si jeden večer sadnúť za počítač, vyzistiť najdôležitejšie informácie o krajine a začať plánovať. Nemusíte vyhadzovať tisícky eur za dovolenku s cestovnou kanceláriou. Takto ušetríte a doprajte sebe aj rodine nezameniteľný zážitok. Všetko o Kambodži môžete nájsť na spomínanom webe, kde vám presne povedia, čo sa oplatí vidieť a ktoré miesta sú prijateľné pre deti.

Neprehliadnite: Aké počasie nás čaká posledné dni letných prázdnin. Viac na Predpovede.sk

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa cestujsdetmi.sk (@cestujsdetmi.sk),

- Najčítanejšie -