Presunúť na hlavný obsah

Dovolenkové miesto kráľovskej rodiny: V tomto kraji platia prísne pravidlá, ktoré musia dodržiavať aj William a Kate

Zahraničné celebrity

Vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge si užívajú oficiálne voľno od svojich kráľovských povinností na exotickom ostrove, kde strávili aj svoje medové týždne. Tentokrát na ostrov odleteli aj v spoločnosti svojich troch ratolestí.

Podľa informácii z paláca, na ktoré sa odvoláva The Sun si princ William, jeho manželka Kate Middleton a ich tri deti odleteli užiť letnú dovolenku, ale aj osláviť šieste narodeniny princa Georga, na nádherný ostrov Mustique. Ani vám názov tohto ostrova nič nehovorí? Niet sa čo čudovať. Mustique rozhodne nepatrí k tým notoricky známym ostrovom, ktoré by počas letnej sezóny navštívil nespočet turistov. Skôr naopak! Na panenský ostrov noha bežného smrteľníka len tak nezablúdi. Chod ostrova sa spravuje špeciálnym režimom, vďaka ktorému si môže kráľovská rodina dopriať ničím nerušenú dovolenku

Neprehliadnite: Za každým úspešným mužom stojí úspešná žena: Po boku Rogera Federera je už 10 rokov krásna Slovenka Mirka

Raj zvaný Mustique

Mustique je malý súkromný ostrov, ktorý je súčasťou Svätého Vincenta a Grenadíny. Exkluzívny raj, v ktorom žije len 3 000 ľudí sa rozprestiera na menej než 6 kilometroch štvorcových a leží prakticky uprostred ničoho, no zároveň nie ďaleko od civilizácie. Ako doma sa tu, práve pre vysokú mieru súkromia, cítia mnohí milonári, celebrity i členovia aristokracie. Kate a William nie sú prvými členmi kráľovskej rodiny, ktorí objavili tento malý kúsok raja. Mustique svojho času navštívila aj kráľovná Alžbeta II. s princom Filipom, a to dokonca viackrát. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Mustique (@mustiqueisland),

Hlavným lákadlom ostrova je okrem luxusných rezortov, bielych pláži a azúrového mora aj prístav Britannia Bay, ktorý je ideálnym miestom nielen na kúpanie, ale aj spozorovanie morských korytnačiek. Okrem rekreačných aktivít je ostrov ideálnym miestom na turistiku, šnorchlovanie, ako aj výlety po ostrovoch a potápanie. Miestny Basil's Bar má povesť jedného z najlepších barov sveta, takže možno práve tam si Kate a William spoločne pripili na šieste narodeniny svojho syna. 

Prečítajte si tiež: Tomu sa hovorí láska: Takéto rozkošné gesto adresoval princ Louis bratrancovi Archiemu

Maximálne súkromie

Ak očakávate, že kráľovskú rodinu pri niektorých zo spomínaných aktivít nachytajú zvedaví paparazzi, ste na omyle. Nezanedbateľným benefitom, ktorý ostrov ponúka je súkromie. „Je to neuveriteľne súkromné a diskrétne miesto, ale nie tak odľahlé. Dobre tam poznajú tamojších zamestnancov a dôverujú im. Kate tam zvykla chodievať, Middletonovci tam zvykli chodievať. Rodina to tam miluje,“ pokračuje zdroj pre The Sun. V minulosti sa William a Kate na ostrove údajne zdržiavali v luxusnej vile Aurore, v ktorej dokonca trávili aj ich medové týždne.

Podľa oficiálnej stránky ostrova, sa na Mustique nedostane bez formálnej registrácie žiaden jeho návštevník, a to bez ohľadu na to, akým spôsobom sa na ostrov dopraví. Ostrov má vlastné policajné zložky, ktoré dozerajú na prvotriednu bezpečnosť a súkromie návštevníkov. Na ich čele je bývalý šéf Scotland Yard Simon Humphrey, ktorý je dostatočnou zárukou pokojnej rodinnej dovolenky aj pre tak náročnú klientelu, akou kráľovská rodina bezpochyby je.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus