Presunúť na hlavný obsah

7 absurdných pravidiel, ktoré musia členovia kráľovskej rodiny dodržiavať: Čo ich samých vytáča a nemôžu to zmeniť?

Zahraničné celebrity

Hoci ich život vyzerá naoko priam rozprávkovo, nie je to úplne pravda. Členovia kráľovskej rodiny musia totiž dodržiavať viac pravidiel, ako si dokážete predstaviť.

1. Čierna je bežnou farbou v našom šatníku, no to neplatí pre kráľovskú rodinu

Hocia väčšina žien čiernu miluje, práve členky kráľovskej rodiny si čisto čierny outfit môžu dovoliť obliecť len počas smútočného smútočného obdobia. No doposiaľ jedinou osobou, ktorá táto pravidlo porušila, bola princezná Diana. Tá sa objavila v dokonalej, čiernej róbe na párty známeho lifestylového magazínu v Londýne. O niečo neskôr jej šaty nazvali róbou pomsty, keďže princ Charles potvrdil svoj vzťah s Camillou Parker Bowles, práve vtedy.

2. Nemôžu si v jedálničku dopriať mušle

Hoci to môže znieť zvláštne, ale skutočne si členovia kráľovskej rodiny nemôžu dopriať mušle. Ide o to, že by im mohli spôsobiť náhodnú alergickú reakciu a ohroziť ich život. Občas však toto pravidlo poruší princ Charles, ktorý je veľkým milovníkom ustríc.  

Neprehliadnite: Outfity z Wimbledonu 2019: Tenisový sviatok so sebou priniesol boj o ten najlepší outfit, ktorá celebrita ho získala?

3. Nemôžu nosiť kožušinu

Nuž šatník kráľovskej rodiny je naozaj kapitolou samou o sebe. Rovnako ako nemôžu v bežný deň nosiť čiernu, spadajú do tejto kategórie aj kožušiny a kožušinové výrobky. A je úplne jedno, či ide o umelú, alebo pravú.

4. Dediči trónu nesmú spolu cestovať

Toto je veľmi prísne pravidlo, nakoľko monarchia by mohla byť vážne ohrozená v prípade, keby sa dedičom trónu naraz niečo stalo. Takže v prípade, ak sa princ Charles chystá na dovolenku, či rovankú cestu ako princ William, cestujú oddelene. Malo by to tak byť aj v prípade Williama a Georga, no oni to už párkrát porušili, napriek obrovským výhradám kráľovnej. 

5. Nemajú právo voliť

Tu ide v prípade britskej monarchie síce o nepísané pravidlo, no veľmi logické a fungujúce roky. Dôvod je celkom prozaický. Nechcú aby ich niekto obvinil zo zaujatosti a zároveň by nebolo dobré, ak by ich rozhodnutia ovplyvňovali voličov.

6. Malí princovia musia vždy nosiť krátke nohavice počas celého roka

Bez ohľadu na to, aké je vonku počasie, či ročné obdobie, toto musia batoľatá a chlapci dodržiavať. Podľa pravidiel európskej aristokracie, totiž dlhé nohavice môžu nosiť len páni a chlapci starší ako osem rokov.

Prečítajte si tiež: Kráľovná outfitov Meghan Markle prestrelila: Týmto detailom si vyslúžila vlnu kritiky

7. Každé Vianoce musia stráviť spoločne

Na toto pravidlo si veľmi potrpí a zakladá si na ňom jej veličenstvo. Podľa jej priania, musí kráľovská rodina oslavovať Vianoce spoločne. Stretájú sa v súkromnom sídle britskej kráľovnej, na hrade Sandringham v Norfolku.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus