Presunúť na hlavný obsah

Za každým úspešným mužom stojí úspešná žena: Po boku Rogera Federera je už 10 rokov krásna Slovenka Mirka

Zahraničné celebrity

Všeobecne uznávané porekadlo, že za každým úspešným mužom stojí obetavá žena, ktorá sa stará o “teplo rodinného krbu” bezpochyby platí o slovenskej manželke jedného z najúspešnejších tenistov v histórie Rogera Federera.

Švajčiarsky tenista Roger Federer je ženatý od apríla roku 2009. Osudovou ženou sa mu stala Slovenka Mirka Vavrincová, s ktorou sa zoznámil na Olympiáde v austrálskom Sydney. Tenis bol a je blízky nielen jej manželovi, ale aj jej samotnej. Mirka sa totiž, podobne ako aj jej manžel, venovala bielemu športu profesionálne. A to na odporúčanie legendárnej Martiny Navrátilovej! Nepôsobila však ako slovenská reprezentantka, ale ako reprezentantka Švajčiarska, kam jej rodičia emigrovali, keď mala Mirka 2 roky. Švajčiarsko reprezentovala do momentu, kedy jej rozbehnutú tenisovú kariéru ukončilo zranenie. 

Neprehliadnite: Outfity z Wimbledonu 2019: Tenisový sviatok so sebou priniesol boj o ten najlepší outfit, ktorá celebrita ho získala?

Nešťastie v hre, šťastie v láske

Hoci jej zranenie nohy vzalo kariéru na kurte, tenisu sa nevzdala úplne. Stala sa PR manažérkou svojho vtedajšieho priateľa, dnes manžela Rogera Federera. V súčasnosti Mirku okrem práce manažérky zamestnáva vo veľkej miere predovšetkým rola matky, keďže sa stala matkou 4 detí. Manželom Federerovcom sa totiž krátko po svadbe v roku 2009 narodili dvojičky-dievčatá Charlene Riva a Myla Rose, k nim roku 2014 probudili opäť dvojičky, tentokrát chlapci Leo a Lenny. Rodinu Mirka drží pevne pokope a častokrát ich počas tenisových zápasov vidieť spoločne sedieť v hľadisku a povzbudzovať.

Tenisová špička Roger Federer svoju ženu obdivuje a váži si, čo pre ich rodinu robí: „Moja žena pracuje, ako len dokáže. A ja sa jej snažím pomôcť, najviac ako viem. Máme aj starých rodičov a všetkých členov môjho tímu, ktorí občas pomôžu. Samozrejme, potrebujeme pomoc na cestách, aby si mohla Mirka niekedy trochu pospať alebo si prísť pozrieť jeden z mojich zápasov. Musíte byť dobre organizovaní, ale teraz už vieme, ako to funguje.”

Prečítajte si tiež: Kráľovná outfitov Meghan Markle prestrelila: Týmto detailom si vyslúžila vlnu kritiky

Prirodzená a krásna

Mirka Federerová bola v čase svojej aktívnej tenisovej kariéry považovaná za jednu z najkrajších tenistiek, ktorá konkurovala aj známej Anne Kurnikovovej. Nie je prekvapením, že toho času očarila aj o 3 roky mladšieho tenistu. Bojnícka rodáčka sa aj v súčasnosti radí medzi krásne ženy a napriek tomu, že sa nikdy nestavala do centra pozornosti, jej prítomnosť nezostáva bez povšimnutia. Prirodzená krása, nenútený štýl a jej rebríček priorít, na ktorého prvom mieste je umiestnená rodina z nej robí vzor moderných mamičiek. 

Mirka si srdcia svojich fanúšikov získala i svojou skromnosťou, ktorá sa odzrkadľuje aj pri výbere outfitov. Tie, napriek tomu, že nie sú vo veľkosti XS, sú vždy mimoriadne ženské, inšpiratívne a vhodné aj pre bežné ženy. Mirka nimi dokazuje, že sa netreba báť farieb ani vzorov i to, že rovnako dobre ako môže žena vyzerať v čipke, môže vyzerať aj v rifliach. Žeby mala k jej štýlu čo povedať aj rodinná priateľka, legandárna Anna WIntour?!

Diskusia k článku

comments powered by Disqus