Presunúť na hlavný obsah

5 najčastejších chýb, ktoré sú zodpovedné za vznik vrások: Ak ich prestanete robiť, dopracujete sa k dokonalej pleti

Krása

Za niektoré vrásky, ktoré "zdobia" našu tvár, sme zodpovedné my samy. Dá sa im však celkom jednoducho predchádzať a vyzerať tak o pár rokov mladšie. Tušíte ako na to? Že nie? Nevadí. My máme pre vás perfektný návod.

Za určité typy vrások nenesieme zodpovednosť a jednoducho sú prirodzenou súčasťou nášho starnutia. Sú však aj také, za ktoré si výlučne môžeme my sami. A s tými sa veru dá celkom ľahko bojovať. Tušíte o ktorých zlozvykoch, čo sú za ne zodpovedné hovoríme? 

Mohlo by vás zaujímať: 3 nápoje mladosti: Pohárik denne jedného z nich spomalí vaše starnutie

1. Nevhodná technika pri odličovaní

Pravidelné a dôkladné odličovanie je pre perfektný stav našej pleti nevyhnutnosťou. To vieme všetky. Zle odlíčená pokožka nedokáže dýchať, zanášajú sa póry a následne vznikajú zbytočné vrásky. Veľkou chybou je ak pri umývaní pleť ”drhnete”. Základ je odličovať ju veľmi jemne. Najväčší pozor dávajte v okolí očí. Práve tu je pokožka najjemnejšia a vrásky vznikajú oveľa ľahšie.

2. Nesprávna poloha pri spánku

Aj vy najradšej zaspávate na boku, či na bruchu? Nuž mali by ste to rýchlo zmeniť. Teda ak si nechcete zbytočne pridávať vek. V daných polohách totiž neprirodzene tlačíte na tvár a tým podporujete tvorbu vrások okolo očí, či tých v oblasti dekoltu. Dobrou voľbou je tiež kvalitná posteľná bielizeň, ktorá sa neotláča. Ideálny je hodváb, prípadne satén.

3. Fajčenie a pitie cez slamku

Vedeli ste, že za prehlbovanie vrások v okolí úst, je zodpovedné príliš časté špúlenie pier? Práve tento pohyb robíte ak holdujete cigaretám, či pijete zásadne zo slamky. Hoci to vyzerá ako drobnosť, ak ju zmeníte, uvidíte celkom rýchlo výsledky.

Prečítajte si: 3 vitamíny, ktoré chýbajú nášmu organizmu najčastejšie: Tento by ste počas zimy mali prijímať pravidelne

4. Nadmerné vystavovanie sa slnku

Áno, slnečné lúče urýchľujú starnutie našej pleti až o 80%. A to veru nie je zanedbateľné číslo. Na ochranu však treba myslieť aj v zimnom období, predovšetkým na horách, kde dokáže byť slnko mimoriadne silné a môže tak napáchať veľké škody na pokožke. Navyše na slnku máme tendencie privierať oči, takže okrem kvalitného krému s UV, investujte aj do dobrých slnečných okuliarov.

5. Príliš časté podopieranie si tváre

Tým, že si neustále podopierate tvár a bradu nielenže zhoršujete stav vrások v danej oblasti, ale koledujete si aj o nepekné akné. Rukou si totiž na pleť neustále nevedome nanášame okolité baktérie a tie dokážu urobiť veľa škody. No a pod tlakom podopierania sa začínajú oslabovať tvárové kontúry. A to nie je želaný efekt ani náhodou.

- Najčítanejšie -