Presunúť na hlavný obsah

Takto sa nám s narastajúcim vekom mení tvár: Ak si však osvojíte tri veci, nemusí sa to týkať vás

Zábava

Vekom sa prirodzne naša tvár mení. Stráca elasticitu, pribúdajú vrásky... Ak to však chcete zastaviť neinvazívne a v pohodlí svojej kúpeľne, nechajte sa inšpirovať našimi osvedčenými tipmi.

Dnešná doba ponúka naozaj množstvo možností ako si dopomôcť k dokonalému vzhľadu. Ultrazvukové ošetrenia, rádiofrekvencie, thermoliftingy a to je len zlomok všetkého, čím si vieme pár rokov ubrať. Ak však chcete docieliť mladší vzhľad naozaj šetrene a neinvazívne, vieme presne ako na to. A vystačíte si aj s tým, čo máte doma. 

Mohlo by vás zaujímať: Aký je váš metabolický vek v porovnaní so skutočným? Tento vzorec odhalí veľa o vašej fyzickej kondícii a zdraví

1. Základom je hydratácia

Rovnako ako zvnútra, tak aj zvonku. Mladý človek má totiž  elasticitu pleti perfektnú, tuk neklesá smerom nadol, takže sa to dá zvládať. S postupujúcim vekom, po tridsiatke je to však horšie. Preto by ste mali byť pripravené a hydratovať svoje telo veľmi skoro. Odporúča sa vypiť denne aspoň 2,5 litra a k tomu pokožke dopriať kvalitný hydratačný krém s vysokým obsahom vody. To dokáže s pleťou naozaj zázraky. Skvele to eliminuje mimické a začínajúce vrásky a oddiaľuje celkové starnutie organizmu. 

2. Prírodné, no 100%

Tušili ste, že práve vďaka dobrej strave si viete ubrať skutočne pekných pár rokov? Sú totiž určité potraviny, ktoré vrásky naozaj eliminujú. Výborný je losos, ktorý je dobrým zdrojom horčíka, vitamínov B6 a B7, omega3 mastných kyselín či dimetylaminoetanolu, Ten odborníci označujú za hormón mladosti. Ďalej sú to nepochybne vajíčka. Tie sú významným zdrojom koenzýmu Q10, ktorý udržiava pokožku pružnú a hydratovanú. No a pridajte si do jedálnička aj papriku. Tá je bohatá na vlákninu, vitamín B6, no aj karotenoidy, ktoré zabraňujú vzniku vrások.

 Prečítajte si: VIDEO: 5 cvikov, ktoré vám vypnú brucho a vylepšia postavu: Pneumatika po nich bude len miznúť

3. Osvojte si denný rituál

Nebojte sa, nebudete musieť behať maratón, ani nič podobné. To čo vám pri problémoch s pribúdajúcimi vráskami rozhodne pomôže je zelený čaj. Musíte si však dať aspoň štyri šálky denne. Kvalitný zelený čaj, totiž životnosť mladých buniek v pleti, predlžuje. Ide o skvelý zdroj antioxidantov, aminokyselín a L-theanínu. Takže ak sa chcete vyhnúť zybtočnému predčasnému starnutiu, presne viete ako na to!

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus