Presunúť na hlavný obsah

Kruhy pod očami dokážu odhaliť naozaj veľa: Ich farba totiž signalizuje, čo sa deje v našom tele

Zdravie

Kruhy pod očami, nie sú len znakom únavy. Dôležitá je aj ich farba. Tá totiž dokáže o zdravotnom stave prezradiť viac, ako ste zrejme predpokladali.

Je pravda, že kruhy pod očami, trápia skoro každého. Avšak, ak dlhodobo pozorujte tento problém na svojej tvári, je dôležité preskúmať príčinu ich vzniku. Mnohokrát nejde len o estetický problém, ale sú prejavom vášho vnútra a toho, čo sa deje vo vašom organizme. Tušíte, čo signalizuje ich farba? 

Prečítajte si: Aký je váš metabolický vek v porovnaní so skutočným? Tento vzorec odhalí veľa o vašej fyzickej kondícii a zdraví

Toto je najčastejšou príčinou ich vzniku:

  • Nedostatok spánku
  • Únava
  • Dehydratácia
  • Genetické predispozície
  • Stres, nervozita
  • Zlé stravovanie
  • Problémy s pečeňou a žlčníkom
  • Nadmerná pigmentácia kože
  • Nedostatok pohybu
  • Fajčenie

Príčin vzniku tohto problému je ako vidíte veľa. Minimálne by ste sa však mali pozrieť na ich farbu a presvedčiť sa, či predsa len nejde o niečo, čo môžete vyriešiť iba zvnútra. Zamerajte sa preto pri pohľade do zrkadla na ich odtieň, ten je pri tejto analýze kľúčový.

Čo vám prezradí ich farba?

Čierne kruhy pod očami

Pokiaľ vás trápia tmavé, takmer čierne kruhy pod očami, je za ne zodpovedná únava. Signalizujú nedostatok spánku, vyčerpanosť, no zároveň sú aj znakom dehydratácie. Vtedy sú aj oveľa výraznejšie.

Fialové kruhy pod očami

Napätie, stres, nervozita, úzkosť. Zároveň problém so žalúdkom, či zlé stravovacie návyky sa ukážu na vašej tvári, presne takto.

Neprehliadnite: 7-dňový jedálniček ako prechod pre život bez cukru: Takto sa mení vaša tvár a telo, keď ho prijímate veľa

Modré kruhy pod očami

Keď prijímate nadmerné množstvá soli, či kofeínu dlhodobo, trpia vaše obličky. A práve ich oslabenie sa navonok prejaví takýmto spôsobom. 

Žlté kruhy pod očami

Žltý odtieň kruhov pod očami, býva najčastejšie prepojený s problematickou pečeňou a žlčníkom. Ak to u seba spozorujete, prospeje vám väčší príjem tekutín, ideálne je vynechať alkohol, kávu a čierne čaje.

Prevencia je alfou a omegou

Problém s kruhami pod očami sa dá vyriešiť, ak odhalíte príčinu ich vzniku. Dôležitá je však aj následná prevencia, keď sa nechcete točiť v začarovanom kruhu. Ideálne je dodržiavať spánkový režim, obmedziť pitie alkoholických nápojov, konzumáciu korenených a slaných jedál. Pridajte zdravú stravu a dostatočne odpočívajte. Uvidíte, že keď sa toho budete dlhodobo držať, korektor môžete pokojne nechať v kozmetickej taštičke.

Všímali ste si niekedy farbu kruhov pod očami?

spolu hlasovalo 131 ľudí

Áno
90
Nie
41

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus