Presunúť na hlavný obsah

3 vitamíny, ktoré chýbajú nášmu organizmu najčastejšie: Tento by ste počas zimy mali prijímať pravidelne

Zdravie

Samozrejme, najviac vitamínov nájdeme v zdravých potravinách - v zelenine a ovocí. Ale netreba zabúdať i na to, že niektoré živiny treba prijímať počas tohto obdobia častejšie a aj inak, ako len stravou.

Omega 3 kyseliny

Čoraz menej ľudí konzumuje ryby a tým pádom chýba telu jedna so základných vecí - omega 3 mastné kyseliny. Ide o zdravé tuky, ktoré sú veľmi nevyhnutné pre správne fungovanie, resp. zdravé fungovanie organizmu. Medzi pre telo najdôležitejšie Omega 3 mastné kyseliny patria EPA, DHA a ALA. A práve DHA má veľmi kľúčový význam pre správne fungovanie mozgu. Ak máte pocit, že vám chýbajú, prípadne nejete potraviny bohaté na tieto zložky, tak to skúste tabletkovou formou.

Mohlo by vás zaujímať: Jesenný detox obličiek a pečene: Držte sa týchto troch zásad a vaše nové telo sa stane realitou

Vitamín D

Tento vitamín sa do tela dostáva veľmi ťažko. Obzvlášť počas jesenného a zimného počasia. Príčinou je aj vysoká ochrana pred slnkom. Odborníci sa zhodujú na tom, že ľuďom chýba "Déčko" hlavne kvôli 50-kovým krémom. Ľudia sa pred slniečkom schovávajú, prípadne až príliš chránia. No toto je trochu sporné s tvrdením dermatológov. Takže všetkého veľa škodí platí aj v tomto prípade. Nevyhýbajte sa slniečku, áno, na ochranu treba myslieť, ale cez zimu to s 50tkou nemusíte preháňať. Nezabúdajte sa každý deň prechádzať, divili by ste sa, ako veľmi to pomôže organizmu a práve počas zimného obdobia.

Neprehliadnite: 3 smoothies nápoje, ktoré nakopnú vašu imunitu: Kľúčová je táto jedna ingrediencia

Antioxidanty

Dôležitú pozornosť antioxidantom by mali venovať hlavne ľudia s nezdravým spôsobom života - fajčiari, prípadne tí, čo si denne doprajú pohárik vínka alebo piva. Nejde len o to, že by mali zmeniť spôsob života, ale ak sa nevedia svojich nerestí vzdať, mali by to vyvážiť zdravším životným štýlom, stravovaním a predovšetkým potravinami bohatými na antioxidanty.

Prečítajte si: Živočíšne verzus rastlinné bielkoviny? Príklad si môžeme brať od našich starých mám, ktoré vedeli, čo telo potrebuje

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus