Presunúť na hlavný obsah

5 tipov ako nakopnúť svoje trávenie: Takto si naštartujete metabolizmus a začnete chudnúť oveľa efektívnejšie

Zdravie

Ak si osvojíte týchto 5 tipov, nielenže sa budete cítiť lepšie, budete mať viac energie, ale vaše prebytočné kilá pôjdu dole oveľa rýchlejšie ako kedykoľvek predtým.

1. Pravidelnosť a pitný režim sú alfou a omegou

Hoci to môže znieť ako klišé, pravidelnosť v jedení je naozaj kľúčová. Je to dôležité preto, aby ste predchádzajúce jedlo stihli stráviť a naučili svoje telo, že si netreba prijatú stravu ukladať. Čo sa týka pitného režimu, o tom, že čistá voda je najlepšia niet pochýb. Ale dôležitá je aj jej teplota. Počas celého dňa preto popíjajte vlažnú vodu. Chladné nápoje určite vynechajte.

2. Štyri dni v mesiaci si dajte len tekuté jedlá - polievky alebo šťavy

Naozaj je dobré telu dopriať pravidelný, malý detox. Stačí ak jeden deň v týždni vynecháte klasické jedlá a nahradíte ich polievkami, či zeleninovými alebo ovocnými šťavami. Práve takto, dokonale podporíte svoje trávenie vo veľkej miere. 

3. Hlavné jedlo dňa konzumujte najneskôr do 14. 00 hodiny

Najväčšie, teda hlavné jedlo dňa si dajte vždy maximálne do 14. 00 hodiny. Aj keď sa to nezdá, práve týmto spôsobom sa dokážete vyhnúť nočnému jedeniu. Skutočne to funguje. Následne vám bude stačiť slabšia večera a hlad určite nepocítite.

Prečítajte si: Aký je váš metabolický vek v porovnaní so skutočným? Tento vzorec odhalí veľa o vašej fyzickej kondícii a zdraví

4. Jedzte pomaly a vyhýbajte sa pri stolovaní rušivým elementom

Vieme, dnešná doba je náročná. Človek nič nestíha, máme toho veľa, množstvo stresu a to veru nie je nič ideálne pre správne fungovanie nášho tela a trávenia. Preto by ste si na jedlo mali nájsť aspoň 25 minút v úplnom pokoji. Odložte mobil, vypnite počítač a v pokoji si raňajky, či obed vychutnajte.  Takáto drobnosť totiž dokáže perfektne naštartovať metabolizmus.

5. Používajte koreniny, podporujúce trávenie a spaľovanie tukov

Používanie korenín, ktoré podporujú trávenie, vám pomôže dokonca aj pri znižovaní hmostnosti.  Ideálny je zázvor, rasca, či  čierne korenie. Tak čo, skúsite tieto body aplikovať do svojho života?

Neprehliadnite: 7-dňový jedálniček ako prechod pre život bez cukru: Takto sa mení vaša tvár a telo, keď ho prijímate veľa

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus