Presunúť na hlavný obsah

Ako dôstojne starnúť a cítiť sa stále krásna: Osvojte si týcho 5 trikov a podarí sa vám to s noblesou

Krása

Áno, aj starnúť sa dá s noblesou a dôstojne. Stačí len vedieť, ako na to. Podčiarknite to, čo je na vás krásne a skryte drobné nedostatky. Presne vieme, ako na to!

Starnutie je nezvratný proces, ktorému sa skrátka nevyhneme. Vieme, dá sa spomaliť, no treba to robiť vždy tak, aby to bolo čo najprirodzenejšie. Aj vrásky a šediny majú totiž svoje čaro, len treba vedieť, ako ich odprezentovať. Veď uznajte sami, svet by bol mimoriadne nudným miestom, keby sme všetky vyzerali neustále na dvadsať, no nie?

Prečítajte si tiež: Jesenné trendy v manikúre. S týmito farbami nešliapnete vedľa

1. Riešte prvé veľké zmeny na pokožke, potom nechajte plynúť čas

Zväčša je geneticky dané, že ženy najlepšie vyzerajú do 35 rokov. V tom čase sa totiž začínajú kožné procesy spomaľovať. Preto je veľmi dôležité do tohto obdobia venovať svojej pokožke veľmi intenzívnu starostlivosť. Ona z toho napokon bude čerpať ešte veľa rokov. Základom je používať výrobky s obsahom antioxidantov ako vitamínu C, vitamínu E, extrakt zo zeleného čaju a ovocných kyselín. Tie sú totiž schopné aktivovať prosesy náprav buniek, čo v danom období najviac potrebujeme. 

2. Po štyridsiatke reštartujte a oživte bunkové procesy

V tštyridsiatke dochádza k viditeľnému starnutiu buniek. Ide o veľmi komplikovaný proces, kedy treba pokožke dodať to, čo jej najviac chýba. Základom je retinol, kyselina glykolová a peptidy. Tieto tri veci dokážu reštartovať a oživiť bunkové procesy, ktoré začínajú v danom veku zaostávať. 

3. Začnite s joggingom alebo jazdou na bicykli 

Tušili ste, že práve cvičenie ako jogging, prípadne jazda na bicykli, majú schopnosť viditeľne vám ubrať vek? Venujte sa týmto činnostiam dvakrát týždenne a verte, že budete veľmi milo prekvapené. Takáto aktivita, má schopnosť transformovať proteínové štruktúry, čoho výsledkom je viditeľne mladšia pleť. 

Mohlo by vás zaujímať: Neodolateľné mihalnice v maxi dĺžkach: Vyvarujte sa 7 chybám, ktoré vás o ne pripravia

4. Spánok ako alfa a omega

Aby ste predišli starnutiu, mali by ste dbať na 7 až 8 - hodinový spánok. Ten zohráva veľmi dôležitú úlohu. Jeho nedostatok, sa najmä z dlhodobého hľadiska vo veľkej miere podpíše vždy na pleti. A pokožka si veru pamätá. Áno aj tie prebdené mesiace, keď ste mali čerstvých 25 a snažili ste sa získať povýšenie v práci.

5. Do jedálnička cielene zahrňte tieto potraviny

Predovšetkým ide o tie, ktoré obnovujú kožné bunky. Doprajte si veľké množstvo bielkovín, aminokyselín a dostatočný pitný režim, aby bola pokožka hydratovaná zvonka aj zvnútra. Kolagén a biotín, strácame totiž starnutím najrýchlejšie. A je čo najprirodzenejšie dostať ho do tela opäť zvnútra. Tak čo, skúsite to s nami touto formou?

Prečítajte si: Aký je váš metabolický vek v porovnaní so skutočným? Tento vzorec odhalí veľa o vašej fyzickej kondícii a zdraví

- Najčítanejšie -