Presunúť na hlavný obsah

Neodolateľné mihalnice v maxi dĺžkach: Vyvarujte sa 7 chybám, ktoré vás o ne pripravia

Krása

Každá z nás túži po dlhých a hustých mihalniciach, ktoré urobia náš pohľad doslova neprehliadnuteľným. Na ceste za týmto cieľom však robíme chyby, ktoré nás o ne paradoxne oberajú.

Riasy samozrejme nie sú len estetickou záležitosťou. V prvom rade plnia ochrannú funkciu. Napriek tomu, že si ich dôležitosť uvedomujeme len zriedka, sú evolučne podmienenou nevyhnutnosťou. Citlivú oblasť očí totiž chránia pred znečistením z vonkajšieho prostredia, podráždením či dokonca infekciou. Nosením očného make-upu alebo podstupovaním iných skrášľovacích procedúr môžete nevedomky poškodiť aj naše riasy a ohroziť tak svoje oči.

Neprehliadnite: Trápia vás riedke vlasy? Toto sú 4 účesy, ktoré vám opticky pridajú na ich objeme

Posadnutosť vodeodolnou riasenkou

Pre mnohé ženy je nanášanie vodeodolnej riasenky súčasťou bežnej rutiny, keďže vydrží o čosi dlhšie ako jej nevodeodolné verzie. Nehovoriac o období leta, keď ju navyše vyhľadávajú aj ženy, ktoré po nej v priebehu roka štandardne nesiahajú. Vodeodolná riasenka však pôsobí ako dvojsečná zbraň. Vydrží, no odstrániť ju je na druhej strane značný problém. S týmto kozmetickým produktom by ste mali šetriť, keďže vodeodolné riasenky zvyknú riasy nadmerne zaťažovať, vysušovať a nehovoriac o ich odličovaní, pri ktorom dochádza k ich lámaniu a vytrhávaniu. 

Pozor na dátum expirácie

Ako dlho už máte riasenku vo svojej kozmetickej taštičke? Zradná otázka, však?! Odborníci sa zhodujú, že je vhodné vymeniť ju každé 2-3 mesiace. Vyexpirovaná riasenka je škodlivá kvôli svojmu tekutému zloženiu. Kvapaliny zvyšujú pravdepodobnosť množenia baktérií, ktoré sa môžu potenciálne stať príčinou očnej infekcie či zároveň spôsobiť, že vaše riasy sa oslabia alebo ešte horšie: zlomia. Čas na revíziu kozmetickej taštičky!

Príliš kamarátske kamarátky

So svojimi kamarátkami či sestrami sme zvyknuté deliť sa o mnohé. Kým požičanie obľúbených džínsov či trička je v poriadku, v prípade kozmetických produktov, a obzvlášť očného make-upu, to nerobte. Ak vaša kamarátka prekonala očnú infekciu, môžete ju riasenkou preniesť i na seba. Rovnaký pozor si dávajte aj na testery. Nechcete predsa prísť o riasy kvôli takejto banálnej chybe, že?!

Spánok bez odlíčenia

Poznáme to všetky! Po dlhom, náročnom dni je odhodlanie sa k odlíčeniu častokrát nadľudskou úlohou. Je však mimoriadne potrebné. Odignorovanie odlíčenia je jednosmerným lístkom k upchatým pórom, nedokonalostiam pleti a polámaným riasam. Riasy nanesené maskarou otláčajúce sa o vankúš sa vysušujú a ich už tak jemné korienky sa dostávajú do nebezpečenstva. Používajte jemný odličovač očí, a to každý večer. Bez výnimky!

Prečítajte si tiež: Kvôli týmto chybám pri líčení očí vyzeráte staršie: Vyhnite sa im a uberiete si tým roky navyše

Prehnané trenie

Vychádzame z toho, že sme vás v predchádzajúcom bode dostatočne vystríhali pred spaním bez odlčenia. Pre ochranu krásy vašich rias je však potrebené aj to, aby i samotné odlíčenie pre ne nepredstavovalo prehnanú záťaž. Vo všeobecnosti, trenie je pre oči a obzvlášť riasy dráždivé. O to viac by ste sa mali vyhnúť drhnutiu, ťahaniu a necitlivému zaobchádzaniu pri odličovaní. Vaše riasy sa vám poďakujú. 

Nečistené kefky

Keď ide o ochranu očí, na prvom mieste je jednoznačne hygiena. Častokrát sa však stáva, že pri veľkých upratovaniach zabúdame na to, čo máme v kozmetických taštičkách. Rovnakú pozornosť si totiž vyžadujú i kozmetické nástroje, ktoré používame každý deň. Pravidelné čistenie odstraňuje nahromadenie samotného produktu a baktérií, čo v konečnom dôsledku chráni i naše riasy. Dermatológovia a make-up artisti sa zhodujú, že štetce, aplikátory a iné nástroje by mali byť dôkladne vyčistené aspoň raz týždenne. Ruku na srdce, robíme to?! 

Opatrne s kliešťami

Kliešte na riasy sú dokonalým nástrojom, ktorý vašim riasam dodá viac “wow” efektu, než obyčajná riasenka. Hoci je to šikovný nástoj i ten je treba vedieť správne používať, v opačnom prípade im totiž skôr uškodí než by im pomohol. Pri jeho používaní je potrebné držať sa čím ďalej od ich korienkov, ktoré sú háklivé na poškodenie a celý proces uskutočniť ešte pred nanesením riasenky. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus