Presunúť na hlavný obsah

Kvôli týmto chybám pri líčení očí vyzeráte staršie: Vyhnite sa im a uberiete si tým roky navyše

Krása

Líčením si môžete vek ubrať, no aj pridať. Často sa dopúšťame chýb, na ktoré doplatíme naším vzhľadom. Týmto prešľapom sa preto vyvarujte!

Chyba č. 1: Príliš tmavá očná linka

Čierna očná linka nie je vždy tou najlepšou alternatívou, a to platí pre všetky vekové kategórie. O čosi viac v období, keď sa pokožka okolo očí začne ztenšovať a stráca prirodzenú pružnosť. Neexistuje dôvod prečo vyzerať viac unavene než skutočne sme, však? Čierna linka môže byť “príliš”, miesto nej si vyberte radšej mäkšie hnedé odtiene - alebo ešte o čosi lepšie, použite odtieň, ktorý zvýrazní farbu vašich očí. Pre modré oči je najvhodnejší medený odtieň hnedej. Zelené oči zvýraznite hlbokým odtieňom slivkovej. Ak máte hnedé oči, čiernu nahraďte tmavomodrou.

Chyba č. 2: Zabudnuté obočie

Mnohé ženy pri líčení zabúdajú na podstatný detail, ktorý tvorí rám tváre - obočie. To, podobne ako mnohé ďalšie záležitosti z oblasti beauty, podlieha trendom. Ten v súčasnosti hlási návrat k prirodzenosti. S pinzetou to nepreháňajte a väčšiu pozornosť venujte tomu, ktoré vám bolo nadelené “zhora”. Pri tom vám šikovne pomôže ceruzka či gél na obočie. S prirodzene upraveným obočím okamžite vyzeráte mladšie. Doslova botox bez ihiel.

Neprehliadnite: Zaostrené na váš prenikavý pohľad: Toto sú maskary, ktoré zvládnu aj letné kúpanie

Chyba č. 3: Výber správnej farby

Ak patríte k nešťastnej skupine žien, ktoré sú prirodzene náchylné na vytváranie tmavých kruhov pod očami, použitie korektora v odtieni s ružovým nádychom zabezpečí zjemnenie nežiadúceho odtieňa pleti pod vašimi očami pre svetlú pleť. Ak je vaša pleť naopak tmavšia, vhodnejší pre vás bude korektor s oranžovo-žltým podtónom. Vyberte si vždy korektor o jeden alebo dva odtiene svetlejší než je tón vašej pleti, vyhnete sa tým prílišnému vyblednutiu, ktoré pôsobí komicky.

Chyba č. 4: Vynechanie primeru

Keď si už dáme námahu s make-upom, záleží nám na tom, aby vydržal čo najdlhšie. Make-up usadený v každej ryhe a jemnej vráske je to posledné, o čo by sme stáli. Ako tomu predísť? Rozhodne by sme nemali zabudnúť na tzv. primer. Vyberte si ten s hydratačnými zložkami, akou je napríklad kyselina hyalurónová. Vďaka hydratácii sa vaša pokožka premení na “hladké plátno” a bude pripravená na aplikáciu ďalších produktov.

Prečítajte si tiež: Obľúbené smoky eyes v novom šate: Upgrade v štýle Diora si vás získa svojou jednoduchosťou

Chyba č. 5: Použitie práškových očných tieňov

Práškové očné tiene patria k tým najčastejšie používaným. To bezpochyby! Do budúcna by ste však mohli zvážiť krémové očné tiene. Zase raz sa vraciame k dôležitosti hydratácie, ako základu pre mladšie vyzerajúcu pleť, a to určite platí aj pre váš make-up. Make-up s práškovým povrchom sa usádza v jemných líniách, čo v kombinácii s pribúdajúcim vekom prispieva k nežiadúcej dehydratácii pokožky v okolí očí.

Chyba č. 6: Príliš veľa trblietok

Spájajú sa vám lesklé trblietavé očné tiene s mladosťou? Opak je pravdou. Namiesto rozjasnenia pleti totiž zhoršujú vzhľad suchej pokožky. Metalické odtiene zameňte za lichotivé neutrálne tóny. Ak chcete svojmu vzhľadu dodať o trochu viac “wow efektu” než ponúkajú  matné tiene, vyberte si paletu s jemným leskom.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus