Presunúť na hlavný obsah

Leto dá vašim vlasom zabrať: Postupujte podľa zaručených tipov a toto leto sa nemusíte vyhýbať slnku

Krása

Máme pre vás 6 spôsobov, ako si chrániť korunu krásy a toto leto sa nemusíte vyhýbať pobytu na slnku či sa vzdávať radovánok v bazéne len pre ochranu svojich vlasov.

Silné slnko, chlór a vlhkosť, to sú faktory, ktoré vlasom rozhodne neprospievajú. Letné mesiace môžu vo vašich vlasoch zanechať riadnu šarapatu, to však neznamená, že je potrebné, aby ste vynechali letné kúpanie či pobyt na pláži. Lesklé, zdravé a silné vlasy po celé leto získate vďaka týmto tipom.

Neprehliadnite: Leto prichádza: Vybrali sme pre vás dlhotrvajúce make-upy, ktoré vydržia aj letné horúčavy

1. Rozumná alternatíva 

Priznajme si to! Vyššie teploty sa rovnajú väčšiemu poteniu, čo spôsobuje, že si vlasy umývame častejšie, aby sme odstránili mastnotu a špinu z dňa stráveného na slnku. Je preto dôležité vybrať si jemné šampóny určené na každodenné použitie, ktoré odstraňujú nečistoty bez toho, aby vaše vlasy zbavili prirodzenej vlhkosti.

2. Dôležitá je ľahkosť

Ak máte tenké jemné vlasy pravdepodobne nie ste fanúšikom kondicionérov, po ktorých sa vám vaše vlasy zdajú mastné a ťažké. To vás však bohužiaľ necháva v lete na pospas nemilosrdnému krepateniu a kučeravosti. Skúste použiť nejaký zo série ľahkých, bezoplachových kondicionérov, ktoré vlasom síce dodajú benefity kondicionérov, no bez zbytočného zaťaženia, čo z nich robí skvelú voľbu pre "baby" vlasy.

3. Chráňte svoju farbu

Mnohé z nás si v letných mesiacoch zosvetľujú farbu vlasov. Kombinácia chlóru a UV žiarenia však môže časom spôsobiť ich ďalšie vyblednutie či dokonca mať na svedomí ich oranžový podtón. Predĺžte životnosť vašej farby správnym šampónom a kondicionérom. Ako ho spoznáte? Odporúčame produkty, ktoré vlasy intenzívne vyživujú a predovšetkým chránia pred UV žiarením. Podobne ako je pre vás nevyhnutnosťou opaľovací krém, mali by byť pre vás nevyhnutnosťou i tento rad starostlivosti o vlasy. 

Prečítajte si tiež: Najlepšie prípravky na krásne a vyhladené stehná: Takto sa pred letom zbavíte pokrčenej kože

4. Ochrana pred teplom

Kulmy, žehličky a fény prinášajú do letom namáhaných vlasov ďalšie a ďalšie teplo, ktoré môžu spôsobiť ďalšie škody. Preto vždy, keď je to možné, vynechajte tieto nástroje v prospech úpravy vlasov bez nich. Skvelou alternatívou vám môžu byť stylingové spreje s morskou soľou, vďaka ktorým budú vaše vlasy vyzerať, akoby ste sa vrátili z pláže. Ak je  použitie tepelných stylingových nástrojov nevyhnutné, pred ich použitím sa uistite, že sú vlasy úplne vysušené - ak sú vaše vlasy stále mokré, vysoké teplo môže spôsobiť, že sa molekuly vody na vašich prameňoch rozšíria a spôsobia väčšie škody. Nazabudnite tiež pred ich použitím na stylingové produkty, ktoré chránia vlasy pred pôsobením intenzívneho tepla.

5. Doplňte vlhkosť

Hoci sa snažíme eliminovať poškodenie našich vlasoch a vyhýbame sa tepelným nástrojom na ich úpravu, poškodenie môže spôsobiť aj ich vystavenie intenzívnemu slnečnému žiareniu. V letných mesiacoch preto intenzívnejšie používajte nočné séra, ktoré výrazne opravujú namáhané alebo poškodené vlasy. Navyše nevyžadujú si žiadne čakanie, oplachovanie a boj proti poškodeniu koruny vašej krásy prebieha, kým spíte. Win, win!

6. V trendy bezpečí

Jeden z najlepších spôsobov, ako ochrániť vlasy pred slnečnými lúčmi je nosiť klobúk a všetky jeho alternatívy. Ak pre vás napríklad šiltovky nie sú to pravé, vyskúšajte pestrofarebné turbany, ktoré toto leto uvidíte doslova všade. Turbany sú veľmi módne, vyzerajú neviazane a pritom elegantne. Môžete sa tiež rozhodnúť pre šatku či klobúk. V prípade klobúkov však majte na pamäti, že slnko môže cez určité slamené klobúky presvitať, takže je stále vhodné aplikovať ochranný prostriedok na vlasy.

- Najčítanejšie -