Presunúť na hlavný obsah

Takto sa na vašej pleti podpíše pohárik vína, ktorý si doprajete len trikrát do týždňa

Zdravie

Aj vy si z času na čas doprajete pohárik vína? Ak keď to môže vyzerať nevinne, verte, že na vašom tele sa to podpíše. Tušíte, čo všetko spôsobí alkohol, hoci aj v malých množstvách s vašim organizmom?

Hádam všetky si po náročnom dni radi doprajeme pohár vína, či prosseca. Je to ideálny spôsob, ako na chvíľu vypnúť a vydýchnuť si. Avšak, verte, že aj takéto občasné noci s pohárikom v ruke sa na našom tele podpíšu. A možno oveľa viac ako ste predpokladali. 

Prečítajte si: Aký je váš metabolický vek v porovnaní so skutočným? Tento vzorec odhalí veľa o vašej fyzickej kondícii a zdraví

Pleť ako zrkadlo organizmu

To čo pre naše telo nie je vhodné, sa prejavuje najmä na tvári. A áno aj pár pohárov vína týždenne, má vplyv na kvalitu pleti. Akné, rozšírené póry, viditeľné popraskané cievky, to všetko sa veľmi rýchlo ukáže. Navyše pokožka stratí lesk, získa popolavý nádych a prehĺbia sa na nej vrásky. No a vačky a čierne kruhy pod očami, spôsobené únavou a zaťaženou pečeňou, nezakryjete ani tým najlepším korektorom. Pokiaľ si pohárik doprajete skutočne pravidelne a dlhodobo, verte, že pokožka sa z toho rovnako dlhý čas bude spamätávať. 

Externé faktory, ktoré sa prejavia takmer okamžite

  • Problémy so spánkom - Hoci sa vám to môže zdať absurdné, je to fakt. Pravidelná konzumácia alkoholu aj v malých množstvách je zodpovedná za zhoršenie kvality nášho spánku. Problematické býva už samotné zaspávanie, pričom ničím výnimočné nie je nočné budenie, či zmena spánkového cyklu. 
  • Rýchlejšie priberanie na váhe - Priberanie v súvislosti s pitím alkoholu nie je žiadnou novinkou. Stúpajúca ručička na váhe, bude niečo, čo sa dostaví už po pár dňoch a expresne rýchlo. Ak si chcete udržať váhu, či zhodiť, alkoholu by ste sa mali vyhýbať oblúkom. 

Neprehliadnite: 7-dňový jedálniček ako prechod pre život bez cukru: Takto sa mení vaša tvár a telo, keď ho prijímate veľa

Ako eliminovať účinky alkoholu

Základným pravidlom je zapíjať alkohol dostatočným množstvom čistej vody. Zabudnite na akékoľvek sladené nápoje. Len voda zabezpečí dostatočnú hydratáciu organizmu. Verte, že následky prehýrenej noci, budete znášať oveľa ľahšie, pokiaľ si pred pitím doprajete poriadne sýte a výživné jedlo. Netvrdíme, že je niečo zlé na pohári kvalitného vína s dobrým jedlom, no všetkého veľa škodí. A v danom prípade to platí dojnásobne. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus