Presunúť na hlavný obsah

Pripravte pleť na sviatky, ktoré na ňu majú vplyv: 7 statočných, vďaka ktorým zvládnete toto náročné obdobie

Krása

Sviatky dokážu dať zabrať postave, peňaženke, ale aj pleti. Preto sa vám vyplatí, ak ju na toto obdobie dôkladne pripravíte.

Vianočné večierky, stres, prejedanie sa a povedzme si pravdu, aj spotreba alkoholu. Toto všetko je často súčasťou nadchádzajúcich sviatkov. A dokáže to poriadne ovplyvniť vašu pleť. Ako sa však pripraviť na toto náročné obdobie bez toho, aby ste sa museli príliš obmedzovať?

Prečítajte si tiež:Kolagén ako prísada mladosti a štíhlosti: Pridajte ho do svojho stravovacieho režimu a vaša pleť sa zmení

Základ

V prvom rade si musíte zodpovedne povedať, či naozaj potrebujete každý večer vypiť dva poháriky vína, zjesť pripravené koláče či pobehovať hodiny po obchodoch... Základ je trochu spomaliť, uvážene a zodpovedne si zostaviť akýsi plán. A ku každému dňu, kedy budete ponocovať a či prijímať vyššie množstvo cukru a alkoholu, si doprajte procedúru navyše.
Jeden večer si napríklad zájdite do spa, alebo do sauny, čo krásne prečistí vaše póry a o vyplaví nahromadené toxíny. Ďalší si môžete aplikovať účinnú masku, zájsť do fitka alebo si dopriať masáž. Jednoducho vždy k niečomu pridajte aktivitu navyše.

Mohlo by vás zaujímať: Veľký pozor na to, v čom sa vyberiete na prvé rande: Toto muži na ženách nevidia najradšej

Produkty

Tie vám pomôžu najviac. Zostavte si svojich sedem statočných: kolagénový krém, sérum, masku, peeling, nápoj, očné sérum a čistiaci gél. A používajte ich pravidelne. Len vytvorením pravidelnej rutiny dokáže bojovať so všetkými nástrahami, na ktoré vaša pleť narazí najbližšie dni.

Bonus

Detoxikujte.Práve spomínaný nápoj, ktorý by mal byť medzi vašou zostavou, vám môže pomôcť ku krajšej pleti. Skúste siahnuť po superpotravinách - kolagéne, zelených smoothie nápojoch alebo to skúste aspoň s klasickým žihľavovým čajom alebo elixír z esenciálnych olejov. Pite ich každý deň počas nasledujúcich troch týždňoch namiesto jednej šálky kávy. Ak si trúfate, tak jeden deň v týždni pite len šálku vybraného nápoja a vodu. Zmenu postrehnete na svojej pleti, ale aj postave a celkovej vnútornej pohode.

Neprehliadnite: Ako pripraviť pleť na zimu? Dodržiavajte tieto body a bude o poznanie lepšia

7 statočných, vďaka ktorým vaša pleť úspešne zvládne nadchádzajúce obdobie

- Najčítanejšie -