Presunúť na hlavný obsah

3 najčastejšie chyby, ktoré sú zodpovedné za vznik vrások: Ak ich prestanete robiť, dopracujete sa k dokonalej pleti

Krása

Za niektoré vrásky, ktoré "zdobia" našu tvár, sme zodpovedné my samy. Dá sa im však celkom jednoducho predchádzať a vyzerať tak o pár rokov mladšie. Tušíte ako na to? Že nie? Nevadí. My máme pre vás perfektný návod.

Za určité typy vrások nenesieme zodpovednosť a jednoducho sú prirodzenou súčasťou nášho starnutia. Sú však aj také, za ktoré si výlučne môžeme my sami. A s tými sa veru dá celkom ľahko bojovať. Tušíte o ktorých zlozvykoch, čo sú za ne zodpovedné hovoríme? 

Mohlo by vás zaujímať: 3 nápoje mladosti: Pohárik denne jedného z nich spomalí vaše starnutie

1. Nevhodná technika pri odličovaní

Pravidelné a dôkladné odličovanie je pre perfektný stav našej pleti nevyhnutnosťou. To vieme všetky. Zle odlíčená pokožka nedokáže dýchať, zanášajú sa póry a následne vznikajú zbytočné vrásky

2. Fajčenie a pitie cez slamku

Vedeli ste, že za prehlbovanie vrások v okolí úst, je zodpovedné príliš časté špúlenie pier? Práve tento pohyb robíte ak holdujete cigaretám, či pijete zásadne zo slamky. Hoci to vyzerá ako drobnosť, ak ju zmeníte, uvidíte celkom rýchlo výsledky.

Prečítajte si: 3 vitamíny, ktoré chýbajú nášmu organizmu najčastejšie: Tento by ste počas zimy mali prijímať pravidelne

3. Príliš časté podopieranie si tváre

Tým, že si neustále podopierate tvár a bradu nielenže zhoršujete stav vrások v danej oblasti, ale koledujete si aj o nepekné akné. Rukou si totiž na pleť neustále nevedome nanášame okolité baktérie a tie dokážu urobiť veľa škody. No a pod tlakom podopierania sa začínajú oslabovať tvárové kontúry. A to nie je želaný efekt ani náhodou.

- Najčítanejšie -