Presunúť na hlavný obsah

Alabastrová pleť podľa vzoru Francúzok: Na tento rituál nedajú dopustiť a mimické vrásky ich obchádzajú

Krása

Ak túžite po krásnej pokožke bez mimických vrások a drobných nedokonalostí, skúste overený trik Francúzok. Sú mu verné už viaceré generácie a dokonca na neho nedá dopustiť ani Laetitia Casta, či Thylane Blondeau.

Všetky vieme, že nemôžeme úplne zastaviť proces vzniku starnutia a vrások. To by sme sa museli prestať usmievať, mračiť, či vzdať sa akýchkoľvek emócií. Máme však pre vás skvelú správu, vôbec sa nemusíte zbaviť svojej individuality a potláčať svoje emócie, aby ste sa zbavili znakov starnutia. Treba len presne vedieť ako na to. A kto iný to vie lepšie ako ženy, ktoré patria generácie medzi tie najkrajšie? Nechajte sa inšpirovať overeným rituálom Francúzok!

Mohlo vy vás zaujímať: Nechajte vyniknúť vašu osobnosť vďaka vôni: Tieto parfumy ju na jeseň podčiarknu najviac

Kľúčový rituál

Kombinácia make - upu, prachu a mazu na našej pleti po celom dni sú zodpovedné za to, že upchávajú póry a zabraňujú pokožke dýchať. Práve preto hrá dôkladné odlíčenie každý večer veľmi podstatnú úlohu, vrámci kozmetickej rutiny. Inak budete neustále bojovať s problémami s podráždenou, mdlou či zapálenou pleťou. Následne je však veľmi podstané aj to, čo robíte ráno. A Francúzky to dobre vedia. Každý deň začínajú pohárom vlažnej vody s citrónom a kurkumou na naštartovanie metabolizmu a hydratáciu zvnútra.

Prečítajte si: 5 vlasových inšpirácií na túto jeseň: Tieto trendy podľa hairstylistov ovládnu ulice

Následne si urobia tzv. ľadovú masáž. Kocky ľadu, ktoté obsahujú zmes byliniek, si nanášajú na tvár a prechádzajú nimi po nej minimálne 10 minút. Práve kombinácia chladu a byliniek, ktoré obsahujú, totiž dokáže eliminovať mimické vrásky na minimum. Terapia chladom sa používa ako prevencia vrások a prekrvenia pleti od nepamäti. Ide o okamžitý spôsob ako zlepšiť krvný obeh na tvári, zlepšiť farbu pokožky, jej jemnosť a stimulovať tvorbu kolagénu. Tento ranný rituál zabraňuje predčasnému starnutiu a tvorbe vrások, eliminuje výskyt pigmentový škvŕn a bojuje sekundárne proti akné. 

Ako na to?

Kockou masážnymi pohybmi jemne a rýchlo natierajte tvár, krk a postupne aj dekolt. Netlačte príliš na dané body a vyhýbajte sa bezprostrednému kontaktu v okolí očí, keďže táto časť je obzvlášť jemná a citlivá. Po ľadovej masáži si pleť neutierajte, ale nechajte ju uschnúť. Týmto spôsobom totiž pokožka využije maximum výhod z daného rituálu.

5 zásad v starostlivosti o pleť, podaní Francúzok, na ktoré nedajú dopustiť

  1. Pravidelné čistenie: práve to odstraňuje mŕtve bunky a tak pomáha k obnove  kožného tkaniva
  2. Masáž: toto je dokonalý nástroj na zlepšenie krvného obehu a udržanie stabilného svalového tonusu
  3. Zdravá a vyvážená strava: tá je veľmi podstatná, nakoľko zabezpečuje pokožke pravidelný tok dôležitých živín a zachováva stabilnú imunitu
  4. Dostatočný príjem vody: dôležitý je pre udržanie elasticity a pevnosti samotnej pokožky
  5. Zabudnite na zlozvyky: fajčenie, mastné jedlá, spanie tvárou, otočenou smerom do vankúša, či nedostatok spánku, to všetko predstavuje pre našu pleť problém

- Najčítanejšie -