Presunúť na hlavný obsah

Kolagén ako prísada mladosti a štíhlosti: Pridajte ho do svojho stravovacieho režimu a vaša pleť sa zmení

Krása

Občas stačí naozaj málo na to, aby sa naša pleť zmenila k lepšiemu. Napríklad jedna kľúčová prísada s ňou dokáže robiť zázraky. Tipnete si ktorá?

Malý zázrak

O kolagénových prípravkoch ste za posledné obdobie určite počuli veľa. Bielkovina mladosti, ako sa často označuje, je dostupná veľmi jednoducho a v rôznych formách - od práškov, tabletiek až po vodu... Na druhej strane sa niet čomu čudovať, že dopyt po takýchto produktoch rastie každú chvíľu viac a viac. Celulitída, prvé vrásky, ale aj pigmentové škvrny môžu vznikať práve nedostatkom kolagénu. Preto by ste si mali zabezpečiť každodennú dávku  a nespliehať sa iba na jeho prirodzenú tvobru. Ktorá, mimochodom, po 30-tke výrazne klesá.

Prečítajte si: Alabastrová pleť podľa vzoru Francúzok: Na tento rituál nedajú dopustiť a mimické vrásky ich obchádzajú

Spôsob, akým ho budete príjmať, je len na vás. Môžete si ho pridávať do raňajkových smoothie nápojov či káš, alebo skúsiť kolagénovú vodu, ktorá sa stáva čoraz väčším hitom. Práve tento spôsob príjmania tejto bielkoviny sa ukazuje aj ako jeden z najučinnejších. Dôležíté je však množstvo, ktoré denne prijímete. V optimálnej forme by to malo byť 1000mg kolagénu denne. A ak chcete jeho účinky znásobiť, kombinujte ho s vitamínom C. Práve toto spojenie dokáže zmeminiť v priebuhu 3 týždňov vašu pleť na nepoznanie.

Neprehliadnite: Ako dôstojne starnúť a cítiť sa stále krásna: Osvojte si týcho 5 trikov a podarí sa vám to s noblesou

Pretože práve kolagén je používaný za kľúčovú látku v boji proti starnutiu a okmažite by ste po ňom mlai siahnuť, ak na sebe začnete pozorovať prvé vrásky.

Mohlo by vás zaujímať: Zabudnutý beauty trend spred 15 rokov je opäť na výslní: Dymové líčenie by ste mali zase oprášiť

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus