Presunúť na hlavný obsah

Raňajkujete jogurty? Podľa čínskej medicíny je to tá najhoršia možnosť, dajú sa však nahradiť týmto

Zdravie

Skúste to inak. Vyskúšajte raňajkové menu, ktoré dokonalo naštartuje váš metabolizmus a pomôže pri spaľovaní nadbytočných kíl.

Na toto zabudnite!

Tvrdenie, že raňajky sú najdôležitejšie z celého dňa, potvrdili nejedny štúdie. Preto je naozaj veľmi dôležité, čo si dáte hneď zrána na svoj tanier. Nejde však o kvantitu, ale o kvalitu. A práve jednou z potravín, ktoré by ste počas raňajkového rituálu mali vynechať, sú veľmi populárne jogurty a mliečne výrobky.

Prečítajte si: Superpotravina, ktorá znižuje cholesterol v krvi: Podporuje trávenie a má veľmi nízky obsah kalórií

I keď patria medzi najpopulárnejšie vo vašej domácnosti, kvôli zdraviu by ste to mali predsa len prehodnotiť. I podľa čínskej medicíny by práve tieto potraviny mali byť ráno tabu. Do tela by ste si mali dať niečo teplejšie a nie studené. A už vôbec nie ako prvé jedlo dňa. Navyše, konzumácia mliečnych potravín nalačno nemá žiadny efekt pre vaše zdravie. Kyselina chlorovodíková, ktorá je v žalúdku, ničí mliečne baktérie, takže účinok je nulový.

Čo áno?

Ak chcete ráno zjesť niečo, čo naštartuje váš metabolizmus, pôsobí zdravo a zároveň pomôže zhodiť kilo dve navyše, máme pre vás zopár tipov.

Vyskúšajte: 3 nápoje mladosti: Pohárik denne jedného z nich spomalí vaše starnutie

Ranné menu by malo byť zostavené predovšetkým z vyváženého obsahu bielkovín sacharidov a tukov.  Dodajú vám energiu, zasýtia na dlhšiu dobu. Vhodnou alternatívou sú napríklad kaše, ktoré si pripravíte v priebehu pár minút. Vyskúšajte napríklad makovú kašu s malinami. Zalejte vločky vodou a priveďte do varu, pridajte sušené hrozienka a mandľové mlieko (alebo kokosové, vyberajte však len z rastlinných). Chvíľku povarte a dosypte mak. Odstavte a nakoniec pridajte maliny prípadne kokosové plátky.
Ak preferujete tekutejšie raňajky, tak možno by ste mali vyskúšať super zelené smoothies, ktoré má všetky výživové hodnoty a rovnako vás zasýti. Navyše, kombinácia týchto surovín môže naštartovať i vaše trávenie.
Potrebujete: šalátová uhorka, 1 avokádo, 2 PL chia semienok, 1 PL limetkovej šťavy, 4 deci vody
Potraviny očistite, olúpte, nakrájajte a hoďte do mixéra. Pridajte semianka a limetkovú štavu a rozmixujte.

Mohlo by vás zaujímať: Zaručené triky, ako si udržať mozog v kondícii: Robte pravidelne týchto 5 vecí a oddialite starnutie

- Najčítanejšie -