Presunúť na hlavný obsah

Superpotravina, ktorá znižuje cholesterol v krvi: Podporuje trávenie a má veľmi nízky obsah kalórií

Zdravie

S príchodom jesene vyťahujeme tekvice za účelom dekorácie. Ale pozor, oveľa viac sa vyplatí, ak ju budete konzumovať.

Účinná zelenina

Tekvica patrí medzi tú zeleninu, ktorá by nemala chýbať na tanieri práve počas jeseňe aj zimy. Jej benefity vás možno tiež presvedčia o tom, že experimentovanie s ňou sa vyplatí.

Mohlo by vás zaujímať: 3 nápoje mladosti: Pohárik denne jedného z nich spomalí vaše starnutie

Asi medzi najväčší patri detoxikácia a podpora trávenia. Čo sa hodí, či už chcete svoje telo prečistiť alebo zbaviť sa zopár kíl navyše. Pre vysoký obsah vlákniny sa využíva napríklad aj pri problémoch so zápchou. Pozitívnou správou je určite i to, že má veľmi nízky obsah kalórií, takže ak ste nabehli na tvrdú diétu, pokojne si môže dopriať aj túto zeleninu.

Okrem toho však dokáže pravidelná konzumácia tekvice posilňiť náš imunitný systém, čo sa, povedzme si úprimne, najviac hodí počas tohto obodbia. A to každému! Už jeden plátok tekvice v sebe ukrýva dennú dávku vitamínu C.

Tekvica však môže dodať vášmu telu aj energiu. Čo takto vyskúšať obľúbené smoothies z tekvice? Okamžite vás zasýti a po náročnom tréningu či pracovných povinnostiach dodá takmer hneď stratenú energiu.

Prečítajte si: 3 vitamíny, ktoré chýbajú nášmu organizmu najčastejšie: Tento by ste počas zimy mali prijímať pravidelne

Body navyše

Tie môže tekvica získať aj za ostatné, zdraviu prospešné účinky. Napríklad jej pozitívne účinky na srdce, pretože práve jadierka z tekvice dokážu znížiť hladinu cholesterolu v krvi. A tiež prispieť k prevencii pre ostatnými orocheniami. Tekvica je taktiež zdrojom vitamínu A, o ktorom určite viete, že napomáha lepšiemu zraku a zrakových nervov. A to vďaka žltej farbe, za ktorú vďačí hlavne karotenoidom.

No a neposlednom rade potešíme aj dámy, ktoré bojujú so svojou pleťou. I v tomto smere je tekvica veľmi účinná. Antioxidanty a betakarotén sú presne tie látky, ktoré každá pleť potrebuje. Vďaka ním môžete spomaliť proces stárnutia, detoxikovať pleť a napomôcť k jej pružnosti.

Tak už chápete, prečo sa práve pri tejto potravine naozaj hodí označenie SUPER?

Neprehliadnite: Strava tvorí 70% úspechu: To, akými potravinami začínate deň, takto vplýva na vaše chudnutie

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus