Presunúť na hlavný obsah

Zabudnutý beauty trend spred 15 rokov je opäť na výslní: Dymové líčenie by ste mali zase oprášiť

Krása

Pamätáte si na tento beauty trend, ktorý patril medzi najžiadanejšie zhruba pred pätnástimi rokmi? Tak hádajte čo! Teraz je späť. Vyskúšate?

Návrat

Veľkým zvykom posledných sezón je, že zabudnuté trendy sa opäť dostávajú na výslnie. A to je i prípad dymového líčenia, ktoré ste možno nosili na párty, keď ste boli násť-ročné. Ale môžete s ním začať opäť experimentovať. Poprední make-up artisti sa zhodujú na tom, že práve dymové líčenie bude top trendom vianočných večierkov.

Všetky vieme, že make-up dokáže urobiť zázraky. A správny make-up z vás urobí hollywoodsku divu. Ak však chcete, aby to dopadlo bez faux pas, dodržiavajte zásadné body, ktorý kľúčom k úspechu.

Mohlo by vás zaujímať: Ako pripraviť pleť na zimu? Dodržiavajte tieto body a bude o poznanie lepšia

Tým najdôležitejším je samotné tieňovanie. Prechody musia byť veľmi jemné, splývať a zapadať do seba ako skladačka. Takže žiadne výrazne skoky, lebo budete skôr na smiech. Dosiahnuť to môžete pomocou kvalitných štetcov - mäkký guľatý je základ, ale aj rovnako kvalitnou podkladovou bázou, vďaka ktorej očné tiene vydržia dlho.
Zabudnúť by ste mali na tekuté očne linky a ak po nejakej túžite aplikujte ju len ceruzkou, alebo očným tieňom. Líčenie musí pôsobiť "mäkko" a výrazne linky by celkom udupali.

Inšpirujte sa: Nezabúdajte na líčka! Tento sexi prvok v líčení vám môže hravo opticky zoštíhliť tvár


Keďže dymové líčenie je samé o sebe výrazné, všetko ostatné by ste si mali len upraviť, nie zvýrazňovať. V praxi to znamená: vyčesané obočie bez dokreslenia (ak to nie je potrebné), prirodzené riasy, rúž neutrálny, prípadne s hnedým nádychom a takmer žiadne líčka.

Vyskúšajte: Hnedé rúže hlásia návrat! Aký odtieň sa hodí práve vám podľa farby vlasov?

 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus