Presunúť na hlavný obsah

Krok za krokom k perfektnej očnej linke: Len vďaka tomuto bude dokonalá

Krása

Jedna obyčajná linka dokáže povýšiť váš make-up do inej úrovne. Preto by ste si na nej mali dať záležať viac, než na ktorejkoľvek inej časti vášho líčenia. Ak sa však k dokonalému výsledku neviete prebojovať úplne ľahko, máme pre vás zopár tipov, ktoré vám to môžu uľahčiť.

Dokonalá linka

Chce to roky praxe, aby ste si vedeli vytvoriť dokonalú linku a to hneď na oboch očiach. No skúsený z neba nikto nespadol a skúsenosti sú v tomto prípade na nezaplatenie. Takže sa do vytvárania očných liniek pokojne púšťajte i vo svojom voľnom čase. Vychytáte vaše nedostatky, dáte priestor k experimentovaniu. Jedine tak získate prax, ale zistíte aj, čo sa vám hodí najviac.

Ak chcete najskôr zistiť, aký druh linky je najvhodnejší pre vaše oko, inšpiráciu môžete nájsť v tomto článku: Linka pre každý typ oka: Zistite, či si robíte správnu očnú linku aj vy!

No ak presne viete, čo chcete skúsiť, prípadne rovno aj to, čo sa vám hodí, môžete sa pustiť do jej tvorby. A aby sme vám to uľahčili, spísali sme vám zopár základných a najdôležitejších bodov, ktorých by ste sa mali zaručene držať. Len tak sa dopracujete k dokonalému výsledku.

Mohlo vy vás zaujímať: Nechajte vyniknúť vašu osobnosť vďaka vôni: Tieto parfumy ju na jeseň podčiarknu najviac

1. Skôr, ako sa pustíte do správnej linky, pripravte si oko - naneste podkladový tieň prípadne púder, ktorý jemne prekryje drobné žilky.

2. Stanovte si dĺžku linky už na začiatku.

3. Ak máte pocit, že vaša ruka nie je dostatočne pevná, aby zvládla všetko jedným ťahom, linku si najskôr vybodkujte a potom jednotlivé body pospájajte.

4. Začínajte od konca a postupne pokračujte k vnútornému kútika oka.

5. Ak ste v kreslení očných liniek začiatočník, využite rôzne pomôcky ako napríklad lyžička alebo pevný kúsok papiera. Priložte ich k vonkajšiemu kútiku oka a vytvorte tak línie linky.

Prečítajte si: 5 vlasových inšpirácií na túto jeseň: Tieto trendy podľa hairstylistov ovládnu ulice

6. Pre začiatok vždy voľte čo najtenšie štetce, ak sa aj pomýlite, ľahšie škodu upravíte.

7. No a na záver nesmieme zabudnúť ani na staré dobré pravidlo - menej je viac. Ak chcete nosiť linky do práce, nekombinujte ich zbytočne s farebnými rúžmi či výraznými líčkami, naopak, zvoľte nude odtiene rúžov či leskov a prirodzený vzhľad pokožky. Inak si zbytočne pridáte roky navyše.

- Najčítanejšie -