Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Perfektná manikúra je vizitkou každej ženy: Pri starostlivosti o svoje ruky nezabúdajte na tieto dôležité body

Feminity TV

Vizitkou každej ženy sú jej ruky, ktoré sú iným neustále na očiach. Zaslúžia si preto patričnú starostlivosť, ktorá im zabezpečí, že nebudú len krásne, ale aj zdravé.

Manikúra, to nie sú len krásne upravené a farbou skrášlené nechty. Správna manikúra sa zameriava na upravený a zdravý vzhľad celých rúk. Na ich stav totiž nepretržite vplýva vonkajšie prostredie. Obzvlášť leto je pre naše ruky náročným obdobím. Predpokladom krásnej pokožky a nechtov je totiž dostatočná starostlivosť so zameraním na hydratáciu, na ktorú je potrebné klásť, obzvlášť v lete, o čosi väčší dôraz. 

Neprehliadnite: Dodajte letom namáhaným vlasom stratený lesk: Regeneračné produkty urobia s nimi doslova zázraky

FEMINITY TV: Zverte sa do rúk odborníkov v salóne IEM SPA a absolvujte profesionálnu manikúru

Hýčkajte sa parafínom

Ak sú vašim cieľom zdravo vyzerajúce ruky a nechty, začnite jednoducho! A to vytvorením bariéry medzi vašou pokožkou a neúprosným slnkom. Jedným z najobľúbenejších spôsobov zjemnenia letom namáhaných rúk je ošetrenie parafínovým voskom. Parafínové zábaly zvyšujú krvný obeh, odstraňujú suché odumreté kožné bunky a sú prírodným zmäkčovadlom, ktoré pokožku zvlhčujú a zanechávajú ju zamatovo hladkú. 

Udržujte hydratáciu

Po odstránení odumretých kožných buniek je dôležité podniknúť správne kroky k tomu, aby vaša pokožka zostala hladká čo najdlhšie! Napriek tomu, že na trhu je dnes veľké množstvo kvalitných hydratačných produktov, začať je treba pod povrchom. Pokožka je z vyše 60% tvorená vodou. Dostatočná hydratácia je teda nevyhnutná na udržanie jej krásneho vzhľadu a zdravého stavu.

Prečítajte si tiež: Dokonale čistá pleť je prvým krokom ku jej kráse: Vďaka týmto produktom k nej budete o čosi bližšie

Vyskúšajte profesionálne ošetrenie

Leto nemusí byť synonymom slabých nechtov. Zabráňte ich poškodeniu slnkom a pieskom profesionálnym ošetrením nechtov. Umelo vyzerajúcim akrylovým či gélovým nechtom nadobro odzvonilo! Veľkej obľube sa momentálne teší CND Shellac, ktorý predstavuje návrat ku kráse prirodzených nechtov. Okrem jednoduchej a rýchlej aplikácii (i odstráneniu) poskytuje tiež výhodu toho, že si prírodné nechty napriek ich spevneniu zachovávajú svoju prirodzenú pružnosť a sú chránené počas niekoľkých týždňov (2-4 týždne). 

Nazabúdajte na záverečnú bodku

Záverečnou, no nemenej dôležitou bodkou pri starostlivosti o krásu rúk a nechtov je ošetrenie nechtových lôžok vysoko kvalitným kutikulovým olejom! Udržiavanie zdravých nechtových lôžok je totiž rozhodujúce pre zaistenie toho, že nechty budú dlhé a silné, Preferujte prípravky, ktoré obsahujú vitamín E či jojobu, ktorá hlboko v pokožke obnovuje jej prirodzenú vláčnosť.

- Najčítanejšie -