Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Účes à la morská panna: Takto jednoducho si vo vlasoch vytvoríte letný wet look

Krása

Efekt mokrých vlasov je jednoznačne statement lookom letnej sezóny. Wet look je na prípravu jednoduchý a rýchly, na efekt zase mimoriadne sexi.

V priebehu leta, keď teploty často stúpajú k číslam, ktoré nám prestávajú byť príjemné, riešime otázku nášho účesu. Len pri jednoduchom pomyslení na rozžeravenú žehličku či fén, úpravu vlasov za ich pomoci v zárodku zavrhneme a radšej volíme klasický cop či drdol. Alternatívou nám však môže byť trendový WET LOOK. „Ja si myslím, že tento look je ideálny práve preto, lebo žena s ním nezabije hodinu alebo dve. Wet look je rýchly, veľmi sexi na leto a chic” vysvetľuje Mário Nguyen, vedúci salónu Hair Spa v IEM SPA.

Neprehliadnite:  VIDEO: Intenzívna príprava na leto zahájená: Akou výhodou sa môže popýšiť exkluzívna VIP room?

Feminity TV: Vytvoriť si trendový wet look je takto jednoduché

Tento jednoduchý postup zvládnete aj doma

„Začíname s produktami, ktoré nám pomáhajú nahnať vlny. Ja som použil najskôr gél s krémom, ktoré som zmiešal. Ten podporuje vlnitosť, ale nemá žiadne extra tužiace účinky. Následne na to sa musí použiť jemné tužidlo, ktoré utuží tú vlnu, na ktorú som už používal ten prípravok v spreji, tužidlo v spreji, ktoré mi zároveň nahnalo i utužilo tú vlnu. V ďalšom kroku som robil sušenie difuzérom, kde som si už aj rukami pomáhal stláčať tie vlny a nadbiehať tým vlasom, aby sa začali pekne vlniť a v tom tvare mi vlastne aj zaschli. Ide tam o to, aby tie pramene vlasov boli definované a textúrované, nie suché, ale skôr hydratované a zlepené. Na záver sa vlasy už len poukadajú do záverečného tvaru,” popisuje úspešný kaderník Mário Nguyen. 

Prečítajte si tiež:  Leto prichádza: Vybrali sme pre vás dlhotrvajúce make-upy, ktoré vydržia aj letné horúčavy

Účes na viac než len jeden deň

Tento účes nie je jednoduchý len na prípravu, no i na jeho “údržbu”. Mário Nguyen dodáva: „Mám skúsenosť s tým, že niektoré klientky sú s tým aj tri dni. Niekedy aj štyri. Každý deň si len do vlasov pridávajú tužiace prípravky.”

- Najčítanejšie -