Presunúť na hlavný obsah

Neplačte, ešte sa to dá zachrániť. Desatoro na jesenné vypadávanie vlasov

Krása

Zmeny počasia so sebou prinášajú aj jednu neobľúbenú hrozbu: vypadávanie vlasov. Žiadnu paniku, týka sa každého a my vieme, ako mu zabrániť.

1. Žiadnu paniku, nebudete plešatá

S príchodom chladnejšieho počasia si môžeme všimnúť väčší objem vypadnutých vlasov. V prvom rade však nepanikárte, vypadávanie starých vlasov je zdravé a pre našu korunu krásy priam kľúčové. Ak máte dlhé vlasy, môže sa zdať, že vám vypadáva obrovské množstvo, v skutočnosti je to však len pár vlasov, ktoré v klbku pôsobia ako vlasová katastrofa. Vlasy však na jeseň vypadávajú každému a v priemere 50-100 vypadnutých vlasov je úplne normálne.

Neprehliadnite: 7 zvykov žien s dokonalými vlasmi: Bod 5 je často podceňovaný, neurobte rovnakú chybu

2. Vlasy sú na jeseň náchylnejšie a potrebujú extra starostlivosť

Hoci je vypadávanie vlasov na jeseň úplne prirodzené, predsa len by ste mali svojej hrive venovať trochu väčšiu pozornosť a rozmaznávať ich o niečo viac. Masky, zábaly, olejčeky, šetrné česanie, umývanie vo vlažnej vode, to všetko sú maličkosti, ktoré urobia obrovský rozdiel.

3. Gumičky na čas odložte

Snažte sa vyhnúť zložitým účesom, zapletancom a gumičkám, ktoré vlasy zbytočné ťahajú a namáhajú. Vlasy pre ne strácajú svoju pružnosť. Nechajte vlasy voľne dýchať a noste ich čo najviac rozpustené. Naopak, ak máte dlhé vlasy, v noci ich môžete šetrne zopnúť do saténovej gumičky. 

4. Vyhnite sa fénovaniu

O tom, že teplo vlasy vysušuje, už hádam ani nemusíme hovoriť. Veď my vieme, vaše vlasy vyzerajú najlepšie, keď sú vyfénované, prípadne vyžehlené a natočené, no aspoň v období, keď registrujete zvýšený objem vypadnutých vlasov, im doprajte trochu oddychu.

5. Pozor na chémiu

Farbenie vlasov je pre našu korunu krásy záťaž a ak chcete udržať vypadávanie pod kontrolou, snažte sa farbenie vlasov čo najviac oddialiť. Pri farbení voľte šetrné šampóny alebo sa zverte do rúk profesionálom. Jeseň nie je ideálny čas na nové experimenty.

Neprehliadnite: Hollywoodska kaderníčka radí: Toto sú najrýchlejšie účesy do práce, ktoré zvládnete za 5 minút

6. Správny strih

Ak vám vlasy neprimerane vypadávajú, môžu byť za tým aj polámané končeky. Na jeseň si urobte „údržbu“, nechajte si skrátiť aj prestrihať vlasy a ak chcete odhodlane plniť štvrtý bod, skonzultuje so svojím kaderníkom účes, ktorý si vyžiada minimálnu úpravu. Účes bob či spostupnené dlhé vlasy sú na minimálnu úpravu priam ideálne. 

7. Starajte sa o vlasy zvnútra aj zvonka

Nie je to len o vonkajšej starostlivosti, zdravie vlasov musíme podporiť aj vhodnými vitamínmi. Železo, zinok a vitamín B12 je obľúbená výživa našich vlasov. Nájdete ich v listovej zelenine, brokolici, strukovinách, cesnaku, v kyslej kapuste či orechoch.

8. Zvoľte správne produkty

Buďte pri nákupoch vlasových produktov efektívna. Pri výbere šampónu, kondicionéru, masky a olejčeka sa zamerajte na produkty, ktoré podporujú objem a rast vlasov.

9. Doprajte si každodennú masáž hlavy

Viete, prečo vám kaderník pri umývaní vlasov jemne masíruje hlavu? Je to preto, aby rozprúdil cirkuláciu krvi vo vlasovej pokožke a podporil tým rast nových vlasov. Mali by ste robiť rovnako pri každom umývaní vlasov.

10. Šetrné sušenie

Nestačí len vypnúť fén. Sušenie vlasov osuškou má tiež svoje pravidlá. V prvom rade prestaňte drhnúť osuškou vlasy ako šialená a namiesto toho osušku len jemne prikladajte na vlasy, aby osuška absorbovala vlhkosť. Nezatačájte vlasy do turbanu, pre vlhké vlasy je to príliš namáhavé.

Extra tip: Za vypadávaním vlasov sa môže skrývať aj nesprávny vankúš, na ktorom spíme. Ideálnym spoločníkom do postele je saténová obliečka, na ktorú prisahajú všetci odborníci. 

Neprehliadnite: Dodajte namáhaným vlasom stratený lesk: Regeneračné produkty urobia s nimi doslova zázraky

- Najčítanejšie -