Presunúť na hlavný obsah

Takto s nepeknými vyrážkami bojujú v Hollywoode. Hviezdna dermatologička odtajnila všetky tipy

Krása

Ak ste sa dnes zobudili s nepríjemným spoločníkom na tvári, vedzte, že v tom nie ste sami. Akné a vyrážky trápia aj hollywoodske celebrity a slávna dermatologička prezradila, ako s ním zatočiť a ako sa mu vyhnúť.

Doktorka Sandra Lee má svoju vlastnú reality show, ktorú vysielajú na kanáli TLC. Dr. Pimple Pomper (Vyrážková doktorka) je jedna najpopulárnejších relácií. Krásna doktorka trávi celé dni vytláčaním vyrážok a je v tom naozaj dobrá! Toto sú jej tipy, ako s nimi zatočiť v dospelosti.

Skúste aj toto: Jednoducho a efektívne: Objavte procedúru, vďaka ktorej získate telo snov ľahšie, než by ste si mysleli

1. Aj dospeláci majú akné

Ak si myslíte, že ste sa akné zbavili v puberte, nemôžete sa viac mýliť. Akné trápi aj dospelých a doktorka Sandra Lee tvrdí, že ak máte akné v dospelosti, vždy to súvisí s hormónmi. Hormonálna nerovnováha sa často prejaví práve na našej tvári. Dôležité je preto dodržiavať správnu životosprávu, pitný režim, športovať, dopriať si zdravý spánok a ak sa vyskytnú iné problémy, je dôležité vyhľadať pomoc lekára, ktorý vám nastaví správnu liečbu.

2. Najlepšou liečbou je prevencia

Včasná a vhodná starostlivosť o pleť je kľúčom k zdravej pleti bez akné, vrások či ďalších komplikácií. Podľa odborníčky je dôležité správne čistenie a hydratácia pleti. Večer vždy dôkladne odstráňte svoj mejkap. Pozor! Podľa doktorky Lee je najväčšou chybou nešetrné odstraňovanie mejkapu. Namiesto šúchania očí len opatrne prikladajte vatový tampón s čistiacim tonikom a jemne pomaly prechádzajte celou tvárou. Len tak sa vyhnete podráždeniu, vysušeniu pokožky, vráskam a vyrážkam! Pleť hydratujte ráno aj večer vhodnými prípravkami.

3. Musíte poznať svoj tip pleti

Na to, aby ste vedeli, aké prípravky na svoju pleť používať, musíte poznať tip svojej pleti. Ak to nedokážete sami, nechajte si pleť analyzovať profesionálom. Ten vám zároveň poradí, aké prípravky sú pre vás najvhodnejšie a predovšetkým – ako ich správne používať tak, aby ste nenarobili viac škody ako úžitku.

Neprehliadnite: Beauty prehrešky, za ktoré sa dodnes hanbíme: Spomeniete si, ktorý vás neobišiel?

4. Pri vytláčaní je kľúčové načasovanie

Vyrástla vám na tvári obrovská vyrážka? Žiadnu paniku. Hoci odborníci neodporúčajú vyrážky si vytláčať, doktorka Sandra Lee dobre vie, že to aj tak všetci robia, preto má pre vás dobrú radu: vyrážku musíte vytlačiť v správnom čase. Ten nastane až vtedy, keď vyrážka zbelie a nahromadí v sebe všetok hnis, ktorý sa odstráni len veľmi jednoducho. Naopak, ak sa vyrážky budete snažiť zbaviť hneď, keď bude ešte len červená, hrozí, že ju ešte viac rozdráždite a jej priebeh bude ešte horší.

5. Ako sa starať o vyrážku?

Hneď, ako vám na tvári vyraší nová vyrážka, aplikujte na ňu prípravok s obsahom benzoylperoxidu. Je antibakteriálny a dokáže zázraky. Aplikujte ho na vyčistenú a hydratovanú pleť.

Neprehliadnite: Fake it till make it: Ako si udržať opálenie aj po lete?

6. SOS tip pred svadbou

Doktorka Sandra Lee dobre vie, že vyrážky sa rady objavia v tej najnečakanejšej chvíli: svadby, plesy, fotenie a iné dôležité udalosti pôsobia na vyrážky ako magnet. Dermatologička odporúča v takomto prípade vyhľadať pomoc odborníka, ktorý vám pichne injekciu s obsahom akneroxidu a v priebehu 24 hodín vám vyrážka zmizne.  

Máte problémy s vyrážkami?

spolu hlasovalo 92 ľudí

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus