Presunúť na hlavný obsah

7 zvykov žien s dokonalými vlasmi: Bod 5 je často podceňovaný, neurobte rovnakú chybu

Krása

Premeniť svoje vlasy na korunu krásy, to nie je žiadne umenie. Stačí poznať pár správnych trikov, ako dopriať vlasom potrebnú starostlivosť.

1. Vypnite fény!

Ak chcete mať zdravé, lesklé vlasy, nesmiete ich vysušovať. Práve fény, žehličky a kulmy spôsobujú dehydratáciu vlasu, ktorý má následne tendenciu štiepiť sa, lámať a strácať kvalitu. Snažte sa používať fén a ostatné prístroje len zriedka a nikdy nezabudnite použiť ochranný sprej na vlasy.

Neprehliadnite: Instagramový trend zo Slovenska: Gumičky z 90. rokov prebudia vo vás nostalgiu, skrývajú v sebe toto posolstvo

2. Saténový vankúš

Vedeli ste, že za nadmerným vypadávaním vlasov môže byť nesprávny vankúš? Saténový vankúš vlasy nezachytáva, nevytrháva, a preto je ideálny spoločník do postele. Prisahajú naň všetci experti!

3. Stop turbanom

Ďalší trik, ktorý využívajú ženy s dlhými vlasmi, je správne sušenie vlasov. Zabudnite na zakrúcanie vlasov do turbanu z osušky. Takto vlasy zbytočne namáhate a koledujete si o vypadávanie. Namiesto toho vlasy po umytí jemne uterákom vysušte.

4. Olejček nadovšetko

Vlasy potrebujú správne prípravky. Okrem šampónu a kondicionéru nezabúdajte ani na výživné olejčeky, ktoré môžete aplikovať do končekov vlasov každý deň.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Negin Mirsalehi (@negin_mirsalehi),

Neprehliadnite: Najzaujímavejšie prázdninové domy na prenájom, v ktorých si môžete užiť last minute luxus

5. Neumývajte ich každý deň

To, že vlasy potrebujú hydratáciu, neznamená, že ich musíme umývať. Práve naopak. Vlasy umývajte len dva – trikrát do týždňa. Pri umývaní nezabudnite na poriadnu masáž pokožky hlavy, vďaka čomu podporíte rast nových vlasov.

6. Správny spôsob česania

Pri nesprávnom česaní môžete prísť o značné množstvo vlasov, preto sa uistite, že viete, ako na to. Pred tradičným hrebeňom uprednostnite kefu. Najčastejšou chybou pri česaní je začínať česať od vrchu hlavy po končeky. Začnite naopak – najskôr rozčešte jemne končeky a postupujte stále vyššie. To je najšetrnejší spôsob rozčesávania.

7. Pravidelné kúry

Raz do týždňa doprajte svojim vlasom špeciálnu starostlivosť v podobe masky. Na trhu nájdete množstvo skvelých masiek, ale vyskúšať môžete aj domácu. Odborníci nedajú dopustiť na obyčajný kokosový olej – votrite ho do vlasov a nechajte pôsobiť cez noc. Ráno niekoľkokrát prepláchnite a umyte šampónom.

Neprehliadnite: Silné a nezávislé: Také sú ženy narodené v 5 znameniach, ktoré ich predurčujú na úspech

- Najčítanejšie -