Presunúť na hlavný obsah

Hollywoodska kaderníčka radí: Toto sú najrýchlejšie účesy do práce, ktoré zvládnete za 5 minút

Krása

Dvorná kaderníčka Kardashianiek vám poradí, ako si svoju korunu krásy upraviť aj vtedy, keď máte minimum času.

Jen Atkin je v Hollywoode pojem. Všetky celebrity túžia potom, aby si ich vlasy vzala do parády práve ona. Toto sú jej tajomstvá na dokonalé rýchle účesy, ktoré pristanú krátkym aj dlhým vlasom.

1. Ultra rýchle kučery cez noc 

Je jedno, či máte vlasy po plecia, alebo dlhú hrivu. Tento návod na rýchle kučery bez kulmy funguje na každý typ vlasov. AVečer pred spaním urobte nasledujúcu procedúru: navlhčite vlasy, rozdeľte ich do prameňov v šírke troch prstov a každý zatočte do malého klbka. Pripevnite sponkou. Pre lepší efekt môžete ešte celú hlavu vyfúkať fénom. Ráno vlasy rozpustite, zafixujte, trochu upravte a ošetrite olejčekom.

Neprehliadnite: Najobľúbenejší účes Meghan Markle po pôrode je jasný: Využijete jeho výhodu vo svoj prospech aj vy?

2. Doplnky, doplnky a doplnky

Nepodceňujte silu doplnkov. Na trhu ich je neúrekom. Svoj klasický účes oživte veľkými sponkami, mašľami a záchranou prvej pomoci na nepoddajné vlasy sú čelenky. Zadovážte si čelenky v rôznych farbách a zlaďte ich so svojím outfitom. Nič viac nepotrebujete.

3. Klasický cop o niečo štýlovejšie

Aj v tradičnom cope sa ukrýva pár trikov. Vyšperkujte ho podľa Jen Atkin.

 • Do vlasov vneste trochu suchého šampónu.
 • Vlasy rozdeľte do dvoch častí, vrchnej a spodnej. Vďaka tomu bude cop vyzerať uhladenejšie.
 • Najskôr zopnite prvú časť vlasov tenkou gumičkou. Jeden tenký prameň z vrchnej časti nechajte visieť, neskôr ním zakryjete gumičku.
 • K copu pridajte spodnú časť vlasov a zopnite pevnou gumičkou. Zvyšným prameňom obmotajte hotový cop a upevnite vlásenkou.
 • Všetky odstávajúce vlasy upevnite vlásenkami.
 • Tenkým hrotom hrebeňa cop trochu uvoľnite a trochu vlasy z copu povytiahnite.
 • Zafixujte. Cop môžete oživiť štýlovou šatkou, stužkou či sponkami.

Neprehliadnite: Koľko skrášľovacích zákrokov musela podstúpiť, aby vyzerala takto? Pamätáte si ešte na jej pôvodnú tvár?

4. Spodný drdol

 • Do vlasov aplikujte trochu suchého šampónu.
 • Vlasy rozdeľte na cestičku a sčešte dozadu.
 • Upevnite vlasy gumičkou a vyhlaďte.
 • Vlasy v gumičke poriadne natupírujte a zafixujte lakom.
 • Natupírovaný vrkoč stočte do drdolu, zviažte na uzol a poriadne pripevnite sponkami. Zaxikujte lakom.

5. Polovičný drdol

Máte jeden z tých #badhairday, keď nepomáha absolútne nič? Skúste polovičný drdol. Je rýchly, efektívny a návod naň nájdete TU.

Pár tipov navyše

1. Dobrý účes je základ

Ak nemáte ráno čas na zložité kreácie na hlave, investujte do dobrého účesu, ktorý nevyžaduje veľa času na úpravy. Poraďte sa so svojím kaderníkom o tom, aký účes sa najviac hodí k vášmu typu tváre.

2. Suchý šampón v spreji

Alfa a omega dobrého účesu. Zachráni vás aj od neumytých vlasov, ale zároveň pomáha lepšie vytvarovať akýkoľvek účes. Suchý šampón môžete nahradiť aj špeciálnym fixačným sprejom. Používajte ho vždy pred úpravou vlasov.

3. Ako vyhladiť neposlušné vlasy?

Ak túžite po ulízanom drdole, určite sa natrápite s odstávajúcimi vlasmi. Jen Atkin má skvelý tip: na svoju bežnú kefu naneste trochu laku na vlasy a kritické miesta prečešte. Aj na sponky, ktorými vlasy vypínate, pred použitím najskôr nastriekajte trochu laku. Budú lepšie držať.

4. Nikdy nechoďte spať s mokrými vlasmi

Nikdy nechoďte do postele s mokrými vlasmi, pretože ich v spánku zdeformujete a ráno sa zobudíte s nepoddajným hniezdom na hlave. Navyše, mokré vlasy majú pri trení o vankúš väčšiu tendenciu vypadávať.

5. Dobrá starostlivosť sa vyplatí

Starajte sa o svoje vlasy, oplatia vám to. Používajte vhodný šampón aj kondicionér, nefénujte ich každý deň, spite na saténovom vankúši a vyživujte ich pravidelne vhodnými maskami aj olejčekmi.

Neprehliadnite: Leto v plnej paráde: Horúce novinky na krásnu bronzovú pokožku, pri opaľovaní neurobte túto jednu chybu

- Najčítanejšie -