Presunúť na hlavný obsah

Svadobné účesy podľa kráľovskej rodiny: Ako sa menili plynúcimi rokmi?

Zahraničné celebrity

Hovorí sa, že máj je mesiac lásky. Je to zároveň mesiac, ktorého víkendové termíny zapĺňajú blížiace sa svadby. Pozrite si evolúciu svadobných účesov anglickej kráľovskej rodiny, ktorá aktuálne žije ďalšou blížiacou sa svadbou. Kto by už len mohol byť lepšou inšpiráciou v deň, kedy chceme všetky vyzerať ako princezné, však?

Kráľovské svadby sú vždy plné vzrušenia a prinášajú mnohé očakávania. Nejedná sa však o nový trend. Už v roku 1947 sa svadba princeznej Alžbety a princa Philipa vysielala cez rádio pre 200 miliónov ľudí. Tieto slávnostné udalosti sa, teda vždy tešili veľkej obľube. Nie je to inak ani dnes.

To, čo na kráľovských svadbách všetci milujeme, je ich nadčasový aspekt. Móda je klasická a vždy krásna. Účesy sú elegantné a jemné. Kráľovské svadobné účesy možno poslúžia ako návod pre váš veľký deň. Ak nepatríte do skupiny tých, ktoré sa v dohľadnej dobe chystajú svojmu vyvolenému povedať “áno”, pri pohľade na kráľovské svadobné účesy sa minimálne znovu utvrdíte  v tom, že v jednoduchosti je krása. Čo neplatí len vo vzťahu ku kráľovskej rodine.   

Neprehliadnite: Čo odradilo herečku Michelle Pfeiffer od parfumov, že ich nenosila 10 rokov? Na túto vec si dávajte pozor

1947 

V tomto roku uzatvorili manželstvo vtedajšia princezná Alžbeta a princ Filip. Najdlhšie vládnuca kráľovná mala v tom čase 21 rokov. Kráľovnine úhľadné kučery vytvárali objemný look, ktorý je  jednoducho nadčasový. Jej dievčenský výzor kontrastoval s tiarou, ktorú zdobilo 47 diamantových tyčí podčiarkujúcich jej vznešený pôvod.

1981

Romantický sobášny obrad lady Diany a princa Charlesa v londýnskej Katedrále sv. Pavla sledoval celý svet. Diana je aj dnes pre mnohé z nás ikonou v oblasti módy a krásy Jej krátky účes svojho času vyvolal doslova ošiať. Diana mu v rôznych obmenách ostala verná po celý život. Na svojej svadbe krátky strih s výraznou ofinou dopnila tiarou a závejom, ktoré z nej vytvorili tú skutočnú princeznú.

Prečítajte si tiež: Herečka Ana de Armas sa stala novou Bond girl: Pripomeňte si s nami ďalšie nezabudnuteľné Bondove dievčatá

2011

Kate Middleton a princ William sú manželmi od roku 2011, keď si svoje “áno” povedali vo Westministerskom opátstve. Svadobný vzhľad krásnej Kate bol skutočne čarovný. V prípade neviest z kráľovských rodín sú tradične preferované skôr vyčesané účesy. Kate však chcela aj vo svoj svadobný deň zostať verná svojmu obľúbenému účesu - rozpusteným vlasom s jemnými vlnami, ktoré údajne preferuje aj princ William. V snahe zachovať tradíciu i svoj štýl, zvolila kompromis, ktorý z nej urobil nezabudnuteľnú nevestu. 

2018

Mladší syn princeznej Diany princ Harry si vzal herečku Meghan Markle v Kaplnke svätého Juraja na zámku Windsor. Meghan Markle, dnes vojvodkyňa zo Sussexu bola stelesnením elegantnej nevesty. Jednoznačnú zásluhu na tom mali nielen svadobné šaty francúzskeho módneho domu Givenchy, ale aj jej celková vizáž. Prirodzený elegantný drdol, ktorý zvolila dnes kopítujú ženy na celom svete. Ako prezradil jej kaderník, príprava trvá len neuveriteľných 15 minút. Pramienky vlasov, ktoré jej tvár lemovali pôsobili nežne a ladili s vintage tiarou, ktorú mala Meghan zapožičanú z kráľovninej zbierky.

2018

Druhou ostro sledovanou kráľovskou svadbou v roku 2018 bola svadba vnučky kráľovej Alžbety princeznej Eugenie a jej snúbenca Jacka Brooksbanka, ktorí sa zosobášili v Kaplnke svätého Juraja v anglickom Windsore. Nízky elegantný drdol, ktorý si zvolila bol mnohými porovnávaný práve s účesom Meghan Marke. Princezná však na rozdiel od vojvodkyne zo Sussexu nezostala verná trádícii. Počas svojho svadobného dňa upustila od závoja.

- Najčítanejšie -