Presunúť na hlavný obsah

8 beauty tajomstiev princeznej Diany: Vďaka nim bola vždy stredobodom pozornosti a vedela sa prezentovať

Zahraničné celebrity

Princezná Diana pôsobila na verejnosti vždy placho, možno niekedy až hanblivo. Napriek tomu, kde sa objavila, bola stredobodom záujmu a právom. Časom dozrela v skutočnú ženu, ktorá vedela, ako sa prezentovať.

Z plachého dievčaťa skutočná dáma s trikmi

Princezná Diana alebo Lady Di, ako ju tiež prezývali, bola na začiatku na verejnosti až hanblivá. Klopila často oči, držala sa radšej v úzadí, pôsobila placho, neisto, možno pre niektorých aj slabo.
 
 
Rokmi však začala postupne vychádzať zo svojej ulity a aj keď si nikdy veľmi nezvykla na to, že je stredobodom pozornosti všade, kde vstúpila, naučila sa pôsobiť a prezentovať ako skutočná dáma. K tomu si však dopomáhala aj nejakými trikmi. Aké bolo teda tajomstvo jej krásy a šarmu? To prezradila jej maskérka Mary Greenwell pre magazín Marie Claire. 
 

1. Starostlivosť o pleť nikdy nepodceňovala 

Lady Diana podľa jej maskérky mala svoju večernú beauty rutinu, ktorá pozostávala z čistenia, tónovania a zvlhčovania pokožky tváre a následne použitia séra. Na denné svetlo vraj nikdy nevychádzala bez krému s vysokou ochranou proti slnku. „Mala najúžasnejšiu pokožku, za ktorú vďačila aj dobrým génom,“ dodala. 
 

2. Dostatok spánku bol jej rutinou

Kvalitný spánok bol vraj skutočnou súčasťou rutiny princeznej Diany. A nie je divu prečo ... Princezná vždy vyzerala sviežo a oddýchnuto, pretože dobrý a dlhý spánok sa odzrkadlí predovšetkým na vašej tvári. To poznáme všetky. 

3. Všetko vždy robila s mierou

„Keď som s ňou začala pracovať, Diana robila všetko s mierou. Znížila pitie alkoholu na minimum a jej pleť bola aj vďaka tomu 100 %-tná. Ak fajčíte alebo pijete alkohol, zničíte si všetku vonkajšiu krásu, vašu pokožku,“ ozrejmila jej maskérka. 
 

4. Mala make-up s osobitým rukopisom 

Ako prezrádza maskérka, vždy začínali pri líčení s hydratačným krémom, ktorý bol základom a vyhovoval odtieňu jej pleti. „Potom sme použili korektor na zdvihnutie oblasti očí... Maskara, ktorá je darom všetkých darov, bola samozrejmosťou a pery farby, ktorá vystihovala princezninu aktuálnu náladu,“ objasnila. 
 

5. Legendárna modrá očná linka 

Než začala princezná Diana so svojou maskérkou spolupracovať, nosila legendárnu modrú očnú linku. Hoci sa stala hitom a všetky chceli svoje oči touto farbou zvýrazňovať, vraj to nebola šťastná voľba. „Modré oči by nikdy nemali byť zvýraznené modrou očnou linkou, pretože to otupuje vaše oči,“ prezrádza. Napriek tomuto nepísanému pravidlu v beauty svete si myslíme, že Diane pristalo všetko, aj modrá očná linka. Veď vďaka nej bola originálna, čo poviete? 
 

6. Maskaru nanašála od korienkov viackrát

Maskérka ju vždy učila, aby pri nanášaní maskary na riasy ťahala štetinky smerom od korienkov hore viackrát, aby zakryla korene samotných rias. Riasy to ešte viac predlžuje. 
 

7. Bez parfému neopustila dom 

„Vždy, vždy, vždy nosila parfém, čo je v živote ženy obrovská vec... Je to konečný nádych krásy, vychádzajúc z vône božskej a elegantnej a individuálnej...“ hovorí ďalej. 

8. Experimentovala s vlasmi

Zmeny sa princezná Diana rozhodne nebála. Predovšetkým čo sa vlasov týkalo, ako spomína jej maskérka aj v tejto veci. V roku 1990 bola princezná fotená pre Vogue fotografom Patrickom Demarchelierom a keď jej kaderníčka Sam McKnight navrhla, či by nechcela skrátiť jej vtedy polodlhé vlasy, bez váhania súhlasila. A dnes si ju všetci v tejto skrátenej verzii vybavíme najčastejšie. Princezná sa stala oveľa viac šik a štýlovejšou, nemyslíte?
 
 
Na záver jej maskérka dodala: „Princezná Diana si uvedomila silu vlasov a make-upu a to je niečo, čo by nikdy nikto nemal podceňovať.“ My len súhlasíme a vy?

- Najčítanejšie -