Presunúť na hlavný obsah

Princezná Diana sa chcela vždy páčiť: Aby si udržala postavu presýpacích hodín, robila každé ráno túto aktivitu

Zahraničné celebrity

Po tom, čo Lady Di vstúpila do kráľovského paláca, znamenalo to tiež zmenu pre jej telo. Hoci so stravou musela istým spôsobom bojovať, pohyb ju udržiaval v tej najlepšej pohode.

Diana Frances Mountbattenová-Windsorová (rodená Spencerová). Tak znie celé meno ženy, ktorá sa navždy zapísala do našich dejín a dodnes je jej život pre mnohé ženy inšpiráciou. Nebola taká dokonalá, ako sú predstavy niektorých. Ona sama to vedela, no čo je dôležitejšie, snažila sa viesť lepší život.

Prečítajte si: Ako sa udržuje roky vo forme Kate Middleton? Stačí lyžička tejto potraviny pred spaním a ručička na váhe pôjde dolu

Jej ženskú postavu presýpacích hodín všetci obdivovali

Kdekoľvek sa princezná Diana objavila, strhávala na seba pozornosť. Napriek krátkemu zostrihu vlasov, si zachovávala status dámy, ktorá nikdy nestrácala šarm. Môže za to ladnosť, akou sa dokázala niesť. Ak si však myslíte, že táto žena mala všetko zadarmo, ste na omyle.

Na povrch vyplávali najskôr jej problémy s poruchou príjmu potravín a napätie vo vzťahu s Charlesom jej spôsobovali ťažkosti. Je známe, že istý čas trpela bulímiou a kuchár McGrady jej musel pripravovať špeciálne upravené jedlá bez zbytočných tukov a cukrov. Ako sama často hovorievala, jeho úlohou bolo postarať sa o tuky v jedle a jej úlohou postarať sa o to, aby tie zvyšné  na svojom tele vypotila pohybom.

Vzdať sa ich teda úplne nevedela a hoci sa zamerala na ryby a zeleninu, bolo nevyhnutné, aby sa tiež venovala nejakej aktivite. Pohyb bol pre ňu mentálnou rovnováhou, vďaka ktorej sa dokázala ľahšie prenášať cez ťažké životné a predovšetkým partnerské problémy. Navonok pôsobila vždy šťastne, milo a usmiato, v skutočnosti skrývala žiaľ a psychické problémy. 

Mohlo by vás zaujímať: Kráľovské deti stredobodom záujmu od plienok: Pozrite sa, čo všetko im prikazuje kráľovský protokol

Každé ráno praktizovala obyčajnú rutinu

Tajomstvo jej udržiavanej postavy v tvare presýpacích hodín tkvelo v úplne obyčajnej veci. V snahe pôsobiť stále očarujúco praktizovala tri 30-minútové aktivity za týždeň. Keď to bolo možné, bolo to plávanie, no bežné dni si dala rýchlu chôdzu alebo mierny poklus. 

Nešlo teda o nič, čo by ste nezvládli aj vy. Úspech však spočíva v pravidelnosti a vytrvalosti a taká Diana jednoducho bola. Nikdy nebolo jej cieľom rapídne chudnúť, ale držať si krásne tvarované telo so všetkým, čo k ženskej postave patrí. 

- Najčítanejšie -