Presunúť na hlavný obsah

Nevesty kráľovskej rodiny: Spomeniete si ešte, ako vyzerala princezná Diana a aké volili Kate či tehotná Meghan?

Zahraničné celebrity

Na moment, keď verejnosť po prvýkrát uzrie svadobné šaty kráľovskej nevesty, sa čaká so zatajeným dychom. Bolo to tak aj v prípade týchto krásnych žien, ktoré zažiarili v šatách týchto slávnych módnych domov a módnych dizajnérov.

Princezná Eugénia z Yorku

Svadba vnučky kráľovnej Alžbety II. a dcéra jej druhého syna Andrewa, vojvodu z Yorku, princeznej Eugénie z Yorku, je momentálne ešte stále v živej pamäti, keďže sa uskutočnila len pred pár dňami. Princezná bola pred svadbou skúpa na slovo a nikomu nechcela prezradiť meno módneho dizajnéra svojich svadobných šiat. Avšak pre magazín Harper´s Bazaar sa vyjadrila, že šaty boli jedinou vecou, o ktorej rozhodla výhradne ona. Dnes už samozrejme poznáme meno dizajnéra, ktorým bol britský rodák, Peter Pilotto, ktorého značka je známa aj navrhovaním podprseniek elegantného tvaru. Princeznine šaty mali výstrih v tvare V, ktorý sa prehýbal okolo ramien. Od svojej babičky mala Eugénia požičaný smaragdový diadém a vyzerala naozaj rozprávkovo v tomto modeli. 

Mohlo by vás zaujímať: 50 zaujímavostí o kráľovskej svadbe roka: Toto ste o Meghan Markle a princovi Harrym (ne)tušili

Vojvodkyňa zo Sussexu, Meghan Markle

Mnohí pokladali výber francúzskeho módneho domu Givenchy vojvodkyne zo Sussexu, Meghan Markle, za kontroverzný, čo sa týka jej svadobných šiat. Avšak pri pohľade na jej hodvábne svadobné šaty s modernými trojštvrťovými rukávmi a lodičkovým výstrihom, boli tým správnym výberom a perfektne kopírovali Meghanin jednoduchý a elegantný štýl. Šaty jej lichotivo obopínali postavu a vlečka bola doslova dych berúca. Meghan stavila na britskú módnu návrhárku, Clare Waight Keller, ktorá je v súčasnosti umeleckou riaditeľkou slávneho francúzskeho módneho domu Givenchy.

Vojvodkyňa z Cambridge, Kate Middleton

Svadobné šaty vojvodkyne z Cambridge, Kate Middleton, boli plne v kompetencii ďalšej uznávanej Britky, Sarah Barton, ktorá je kreatívnou riaditeľkou módneho domu Alexander McQueen. Kate prekvapila keď sa poprvýkrát verejnosti v plnej kráse vo svadobných šatách ukázala ešte pred vstupom do katedrály, kde sa konala jej svadba. Jej ručne vyšívané korzetové šaty z francúzskej čipky s dlhou vlečkou boli jednoducho ďalšie ikonické. Ako informoval magazín Vogue, spájala sa v nich kráľovská anglická tradícia, modernosť a vojvodkynin vlastný štýl. Od kráľovnej Alžbety si zapožičala tiaru, ktorú dostala kráľovná na svoje 18-te narodeniny. 

Čítajte tiež: Svadobné tradície kráľovskej rodiny: Týmto si prešla Kate, teraz aj Meghan Markle a akú tradíciu porušil princ William?

Princezná Diana z Walesu

Kráľovskej rodine sa podaril husársky kúsok, pretože meno dizajnéra svadobných šiat lady Diany Spencer, boli tajomstvom do samého konca. Verejnosť a médiá sa ho dozvedeli len hodinu pred samotným obradom. Jej ikonické šaty boli dlho označované za tie najkrajšie. Boli skutočne princeznovské, vytvorené dizajnérskym duom, manželmi Davidom a Elizabeth Emanuel, a boli veľmi prepracované. Zložitá látka zo slonoviny s dôsledne prepracovanou výšivkou, 10 000 perličkami a vlečkou čo najdlhšou, čo bola požiadavka samotnej princeznej Diany. Doposiaľ sa nikto neodvážil replikovať ohromujúci vzhľad týchto originálnych šiat.

Neprehliadnite: Viete, čo spravila pricezná Diana počas svadobného obradu? Toto vás pravdepodobne prekvapí a pobaví 

Kráľovná Alžbeta II. 

Svadobné šaty kráľovnej Alžbety II. boli navrhnuté vtedajším dvorným dámskym kráľovským krajčírom a obľúbencom v jednom, Normanom Hartnellom. Ten sa podľa magazínu Harper´s Bazaar nechal vraj inšpirovať pri ich výrobe renesančným talianskym maliarom Sandrom Botticellim. Boli plné rôzne sa prelínajúcich línií, kvetov, perál, hviezd a pripomínali obrázok. Jej šaty vraj mali symbolizovať znovuzrodenie a rast Británie po vojne. Ich výroba trvala najdlhšie zo všetkých ikonických svadobných šiat, až 7 týždňov a šilo ich až 350 žien. Perly boli dovezené až z Ameriky a len pre zaujímavosť, keďže bolo po vojne, krajina mala prísne úsporné opatrenia, ktoré sa vzťahovali aj na kráľovnine svadobné šaty. Takže za ne zaplatila Alžbeta II. kupónmi a zvyšok vo forme kupónov zase financovala vláda. Šaty boli nádherné a dopĺňal ich diamantový diadém.

Ktorá kráľovská nevesta s jej ikonickými svadobnými šatami sa vám páčila najviac?

spolu hlasovalo 1010 ľudí

- Najčítanejšie -