Toto raňajkuje kráľovná Alžbeta II. už dlhé roky: Jej výberom jedla budete prekvapení

Ak si predstavujete, že kráľovná Alžbeta II. si potrpí na veľkolepé raňajky, sklameme vás. Už roky jej každé ráno servírujú toto.

Toto jedlo raňajkuje kráľovná Alžbeta II. už roky

Toto jedlo raňajkuje kráľovná Alžbeta II. už roky

Zdroj: Profimedia

Kráľovná Alžbeta II. je známa striktným dodržiavaním tradícií. Tak podobne je na tom aj so stravovaním sa. Na raňajky si už dlhé roky dáva jedno a to isté jedlo. 

Prečítajte si: Najkrajšie múdrosti princeznej Diany: Tieto myšlienky by si mal osvojiť každý z nás

Nepôjde o žiadne veľkolepé jedlo, ani exotický výber potravín. Kráľovná Alžbeta II. preferuje niečo úplne iné. Služobníctvo jej každý deň okolo 7:30 ráno prinesie do izby šálku nesladeného čaju Earl Grey s mliekom a zopár sušeniek ešte pred raňajkami. Následne na to si kráľovná vypočuje najnovšie správy a pripraví sa na raňajky. Presne o 8:30 h si kráľovná vychutná raňajky so svojím manželom princom Philipom a rodinným jazvečíkom. Ona sama si na raňajky dá cereálie s jogurtom a javorovým sirupom. Niekedy nasleduje aj druhý chod, ktorým je toast s marmeládou, ktorým kŕmi aj jazvečíka.

Kráľovná si potrpí na pravidelnosť, a preto ani po rokoch svoj výber raňajok nezmenila, hoci by si mohla každý deň dovoliť švédske stoly a raňajky rovno do postele. Jednou z jej rutín je aj prelistovanie obľúbených novín, či vychutnávanie si krásnej kráľovskej záhrady, ktorú má možnosť sledovať z jedálne, v ktorej sa raňajky podávajú. 

Inšpirujte sa: Najzdravšie raňajky, s ktorými schudnete: Rýchle, jednoduché, a chutné!

Aké sú vaše obľúbené raňajky?

cereálie
50
ovsené vločky
412
chlieb s džemom
288
smoothie
56
ovocie
84
neraňajkujem
351
Hlasovalo: 1241

Foto:
Profimedia, SITA
Zdroj:
DD, home.bt.com

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

TV programTV program Telkáč

Rozprávky, filmy a seriály

Starostlivosť o seba