Presunúť na hlavný obsah

Ikonická Lady Diana a jej životný príbeh, ktorý nezačal vôbec ľahko: Toto ste o jej pôvode a rodine nevedeli

Zahraničné celebrity

Bola ospevovaná a milovaná celým národom i celým svetom. Krásna Lady Diana však nemala ľahké už ani detstvo. Jej príbeh sa začal v rodine, ktorá vychovala päť detí. Pozrite sa spolu s nami na začiatky jednej z tých najikonickejších postáv britskej histórie i súčasnosti.

Lady Diana za svoju lásku bojovala celý život. Jej príbeh mal nádych tragédie a nenaplnenia, ktoré sa odrazilo aj na jej postoji k životu. Vytvorila pre Britániu dokonalý obraz rodiny, ktorá funguje, avšak už ona sama mala problémy s tým, ako túto rodinu udržať. Lady Di poznačilo jej detstvo, preto nie je zvláštne, že sama po celý život hľadala lásku.

Prečítajte si tiež: Dokonalé sestry od útleho veku: Dvojičky Olsenové odporúčajú dodržiavať tieto rady všetkým ženám

Jedna medzi piatimi

Budúca princezná Anglicka pochádzala z piatich detí. Mala dve sestry, Sarah a Jane a tiež mladšieho brata. Samozrejme, spolu toto vymenovanie súrodencov dáva iba číslo štyri. Druhý Dianin brat John zomrel krátko po narodení iba rok a pol predtým ako na svet prišla Diana.

Túžiaca po harmónii

Ako malé dievčatko si Diana vytrpela svoje. Vzťah jej rodičov sa naozaj podobal skôr rozbúrenému moru, ako pokojnému harmonickému vánku. Otec Edward John Spencer sa s Dianinou mamou Frances Shand Kydd rozviedol, keď malo ich dievčatko iba sedem rokov. Dôvodom bola nielen údajná nevera, ale aj ubližovanie na zdraví. 

Mohlo by vás zaujímať: Tréningový plán podľa Mathilde Goehler: Na toto nedá štýlová mamička v starostlivosti o svoje telo dopustiť

Nesplnený sen

Detským snom, ktorý sa však nedočkal reality, bol pre Dianu aj jej výber povolania. Od mlada sa túžila stať baletkou. Jej trénerka tanca ju v tom nadšene podporovala, avšak Diana vyrástla a jej výška zamedzila jej šance. Lady Diana však mala tanec v duši. Bola nadšenkyňou tohto typu pohybu a vždy milovala slobodu, ktorá sa s tancom spájala. Balet jej pomáhal s akýmkoľvek psychickým vypätím a udržiaval ju v stave čistého šťastia.

- Najčítanejšie -