Presunúť na hlavný obsah

Princezná Diana otvárala darčeky pred Vianocami: Viete, čo darovala kráľovskej rodine počas prvých sviatkov?

Zahraničné celebrity

Lady Di milovala darčeky i Vianoce. Počas jej prvých sviatkov si v kráľovskej rodine vyrobila menší trapas, keď kúpila jej členom nevhodné darčeky.

Jednu vec ste o princeznej Diane možno nevedeli. A to, že mala vlastnosť, ktorú nájdete väčšinou u malých detí. Nevedela sa dočkať rozbaľovania darčekov, a tak sa stalo, že dary, ktoré jej prišli, otvárala aj pred sviatkami. Potvrdzuje to korešpondencia medzi Dianou a jej kozmetičkou, s ktorou si písali, uvádza Daily Mail. Z darčekov sa vraj tešila ako malé dieťa. 

Zlozvyk si všimla aj u Williama

V liste zo 14. decembra 1985 píše priateľke Janet Filderman o tom, ako sa ponáhľala domov, len aby si mohla otvoriť vianočný darček: „Nemohla som odolať otvoreniu darčeka, akýkoľvek balíček pri mne nie je v bezpečí a obávam sa, že aj William po mne zdedil tento zlozvyk. Našla som totiž roztrhaný baliaci papier na najneobvyklejších miestach,“ podelila sa o zážitky princezná Diana.

Mohlo by vás zaujímať: Nevesty kráľovskej rodiny: Spomeniete si ešte, ako vyzerala princezná Diana a aké volili Kate či tehotná Meghan?

Milovala jednoduché darčeky

Korešpondencia s jej priateľkou pokračovala aj o dva roky na to. Počas Vianoc 1987 dostala darček, po ktorom veľmi túžila. Avšak nedostala ho od nikoho z rodiny, ale práve od priateľky Janet: „Si tak šikovná, že si mi kúpila to, čo som každému naznačovala, no nikto ma nepočúval. Došlo im to, až keď som otvorila tvoj dar. Nikdy nemám dosť albumov na fotografie mojich malých mužov,“ tešila sa z darčeka princezná. Synov Harryho a Williama volala malí muži a veľmi rada si odkladala na pamiatku ich fotografie.  

Prečítajte si aj: Kráľovná Alžbeta II. pozvala matku Meghan na Vianoce ku nim: Rodina Kate takéto pozvanie nikdy nedostala

Prvé Vianoce v kráľovskej rodine

Princezná Diana zažila svoje prvé Vianoce s kráľovskou rodinou v roku 1981. A spôsobila menší trapas. Nevedela o tom, že podľa pravidiel musia byť darčeky lacné a vtipné. Čím sú zábavnejšie, tým lepšie, uvádza The Mirror. Princezná Diana kúpila členom rodiny kašmírové svetre a mohérové šatky. A ona na oplátku dostala rôzne vtipné darčeky. Napríklad od princeznej Anny dostala držiak na toaletný papier, píše News.com.

- Najčítanejšie -