Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Návod na balenie darčekov vo vintage štýle: Prekvapte blízkych vlastnoručne, naučíme vás to

Bývanie

Vianoce sú o čase venovanom blízkym. Ukážte im, že ste si dali na darčeku skutočne záležať. Ak nie na jeho obsahu, tak aspoň krásnym vlastnoručným balením s nádychom starých čias.

Mnoho ľudí si nad balením darčekov neláme hlavu. Buď ich dajú zabaliť niekomu do darčekovej služby alebo ich hodia do taštičky. Ak chcete patriť medzi výnimočných ľudí, urobte si to všetko samy. Od vzoru na papieri až po vlastnoručne urobené dekorácie balíčka. Fantázii sa medze nekladú, no rovnako ako aj na adventných vencoch, či iných vianočných dekoráciach, aj pri balení darčekov sú v kurze prírodné ozdoby, jednoduchosť a nádych vintage. 

FEMINITY TV: Zabaľte darčeky v štýle vintage: Prekvapte blízkych vlastnoručne, naučíme vás to

Čo budete potrebovať?

Základom je obyčajný hnedý baliaci papier, ktorý nájdete v papiernictve či obchodoch s bytovými doplnkami. Na miesto dekoračných stužiek použijeme jutový špagát. Ďalej budeme potrebovať ihličie, konáriky s nejakými bobuľovými plodmi, šípkami alebo šiškami, vtáčie pierka, čokoľvek, čo nájdete pri prechádzke prírodou a bude sa vám to zdať vhodné. Kto chce, môže pridať napríklad aj sušené kolieska citrusov, celú škoricu či badián.

Aby balíček pôsobil ešte sviatočnejšie, môžete na záver pridať vianočnú guľu, rolničku či inú ozdobu podľa vášho výberu. Vzor na papier urobíte buď pomocou pečiatok, ktoré sa dajú kúpiť v obchodoch s kreatívnymi potrebami či papiernictve alebo si daný motív vyrežte do zemiaku. Pečiatku zo zemiaku alebo gumu z ceruzy potom namočte do temperovej farby a veselo zdobte papier podľa vašich predstáv. 

Tip: Nebojte sa nedokonalosti a rozdielnosti namaľovaného vzoru. Vyzerá to autenticky a je to zároveň dôkaz o tom, že ste to vyrobili samy. 

Balíte si darčeky sama?

spolu hlasovalo 59 ľudí

Áno
55
Nie
4

- Najčítanejšie -