Presunúť na hlavný obsah

Nechajte sa inšpirovať diétnymi tipmi princeznej Diany: Takto sa jej roky darilo udržiavať vo forme

Feminity

Princezná Diana mala vždy ukážkovú postavu. Avšak, nebola to len genetika. O svoje telo sa príkladne starala a diéty jej neboli cudzie.

Princezná Diana, ktorá sa stala miláčikom Británie a získala si srdcia ľudí po celom svete, bola nielen dobrosrdečná, láskavá, ale potrpela si aj na krásu. A najmä čo sa týka figúry, bolo pre ňu veľmi podstatné ako vyzerá. O svoje telo sa príkladne starala a na diéty nedala dopustiť. Práve vďaka nim sa udržiavala vo forme. 

Prečítajte si tiež: V plavkách a úplne bez retuše: Modelka svetových rozmerov sa za svoje telo nehanbí, jeho veľkosť si užíva

Len na gény sa nespoliehala

Hoci Diana nikdy nemala kilá navyše, cítila, že vekom žena jednoducho priberá rýchlejšie. Práve v čase, keď si to uvedomila, siahla po veľmi prísnej diéte, ktorú dodržiavala roky. Vďaka nej si udrživala rovnakú váhu a na to, že sa musí v jedle obmedzovať si zvykla. Perfektné telo bolo pre Dianu prioritou. Jej dvorný šéfkuchár vytvoril pre ňu stravu, v ktorej sa nenachádzal ani gram tuku, či cukru. Jedla výlučne vegetariánske jedlá, ryby a zeleninu. Dokonca aj ovociu sa vo veľkej miere vyhýbala. No a každý deň venovala aspoň dve hodiny cvičeniu. Nedala dopustiť na beh, jogging, plávanie, či prechádzky s deťmi. Nieleneže jej to pomáhalo k dokonalejšiej figúre, ale udržiavala sa tak aj v psychickej pohode. 

Toto všetko si odopierala

Hlavnou úlohou jej šéfkuchára bolo obmedziť princeznin prítup k sladkostiam, ktoré milovala. Zbožňovla sušené hrozienka, sladký chlieb, či puding. Avšak, od momentu, kedy sa rozhodla, že nechce pribrať ani gram, vyhýbala sa im oblúkom. Sacharidy v akejkoľvek forme, boli jej nepriateľom. Nejedla zemiaky, cestoviny, pečivo, dokonca ani ryžu. Avšak, kombinácie jedál, ktoré si dopriala museli byť nutrične vyvážené. Na to dozeral práve jej šéfkuchár Darren McGrady. Napriek tomu, počas večer s rodinou, to muselo vyzerať pred všetkými tak, že Diana je to čo oni. Ak bol ako dezert napríklad čokoládový mousse, princeznej ho Darren naservíroval naoko rovnako, no úplne bez cukru a tuku. A nikto si nič nevšimol. 

Ideálna postava sa pre ňu stala mantrou

Avšak neustále kontrolovanie hmotnosti, jedálnička, cvičenie si napokon vypýtalo svoju daň. Pre Dianu sa stala perfektná figúra doslova posadnutosťou. Kalórie rátala úplne pri všetkom. Z dlhodobého hľadiska, to však neprinieslo ovocie, nakoľko Diana bola naozaj zásadová a nikdy nezhrešila. Nakoniec to vyústilo do bulímie, o ktorej netušili roky ani jej najbližší. Zvracala aj štyrikrát denne a bola z toho unavená. To všetko však bolo  dôsledkom túžby po dokonalosti.  Vedela totiž, že nie je jedinou ženou v živote svojho manžela. A tento fakt nedokázala prijať a zmieriť sa s ním. Dúfala, že ak bude vyzerať oveľa lepšie ako Camilla, jej manžel sa do nej zaľúbi. Žiaľ, svetlé momenty v ich vzťahu boli skôr vzácnosťou, no to všetci dobre vieme.

Mohlo by vás zaujímať: Najmarkantnejšie rozdiely medzi Kate a Meghan: V tomto si vojvodkyne jednoducho nesadli

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus