Presunúť na hlavný obsah

Tajomstvo zásnubných prsteňov britskej kráľovskej rodiny: Sú opradené rúškom tajomstva a ukrývajú vlastné príbehy

Feminity

Dedia sa po celé generácie, sú krásne, no majú aj vlastnú históriu a pridanú hodnotu. Viete, čo sa však skrýva za zásnubnými prsteňmi britskej monarchie?

Kráľovná Alžbeta II.

Kráľovná Alžbeta II. nikdy nemala záľubu v šperkoch a drahokamoch. Britskú panovníčku, väčšinou zdobia len brošňe. Avšak šperk, na ktorý nedá dopustiť je práve zásnubný prsteň. Hoci verejnosť ho veľmi často nevidí, nakoľko podľa protokolu má jej veličenstvo takmer v každej situácii na sebe rukavičky, predsa len ho má vždy na sebe. Dominantou platinového prsteňa je 3-karátový diamant, okolo ktorého je osadených päť menších diamantov. Zásnubný prsteň navrhol Princ Philip, Vojvoda z Edinburghu sám, no má aj peknú minulosť. Diamanty pochádzajú z koruny jeho mamy. Približná hodnota zásnubného prsteňa jej veličenstva je okolo 200-tisíc libier.

Mohlo by vás zaujímať: Takto žije v skutočnosti kráľovská rodina: Čo všetko za nich robí služobníctvo a kedy si už nedokážu poradiť?

Princezná Diana

Princezná Diana bola známa tým, že si nikdy nepotrpela na okázalý luxus a vec prestíže. Dokonca ani zásnubný prsteň, pre ňu nebol navrhnutý nijako špeciálne. Vybrala si ho v úplne bežnom klenotníctve, no vraj jej učaroval na prvý pohľad. Oválny zafír, okolo ktorého je korunka tvorená 14 diamantmi, osadený v bielom zlate,  je už však dnes ikonickým šperkom. Lady Diana ho nikdy nedávala dolu z ruky. Veľa pre ňu znamenal a patril medzi jej najobľúbenejšie šperky vôbec. V tom čase stál približne 28-tisíc libier, no v súčasnosti sa jeho hodnota odhaduje na 180-tisíc libier. Po smrti princeznej si mamine šperky medzi sebou rozdelili jej synovia. Zaujímavosťou je, že tento prsteň si najskôr vybral Harry, no napokon si ho s bratom vymenil za Dianine hodinky. Princovia totiž chceli, aby ich mama bola vždy pri nich. A každý z nich hľadal niečo sympolické, čo mu bude Dianu pripomínať.

Čítajte tiež: Čo má spoločné kráľovná Alžbeta II. a Meghan Markle? Vďaka tejto jednej veci je manželka Harryho oveľa bližšia

Kate Middleton

A tak práve ikonický Dianin prsteň už viac ako osem rokov zdobí ruky sympatickej vojvodkyne Kate Middleton, manželky princa Williama. Tá si ho zamilovala okamžite. Avšak, samozrjeme prešiel drobou úpravou veľkosti, aby Kate dokonale sadol. Pre ňu samú má pridanú hodnotu. Tým, že Dianu nepozala, pri pohľade na zásnubný prsteň sa vraj často zamýšľa nad tým, ako by v mnohých situáciách reagovala práve Williamova mama. Diana bola pre ľudí stelesnením dobra a láskavosti. A presne pre Kate aj prsteň predstavuje.

Meghan Markle

Princ Harry je naozaj veľký romantik. A rovnako ako jeho brat, aj on chcel, aby mala jeho dnes už manželka, na sebe akúsi malú spomienku na princeznú Dianu. A keďže zásnubný prsteň Diany hrdo nosí Kate, Harry sa vynašiel. Navrhol ho sám Harry a nachádzajú sa na ňom dva diamanty, ktoré mala v zbierke princova matka, princezná Diana. Uprostred nich je umiestnený veľký diamant z Botswany.  Tam sa vybrali na jeden z prvých spoločných výletov, keď spolu začali randiť. No a Meghan ho rovnako ako princova mama nedáva nikdy dolu z ruky. Jeho cena sa odhaduje na 400 tisíc libier. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus