Presunúť na hlavný obsah

Najobľúbenejší účes Meghan Markle po pôrode je jasný: Využijete jeho výhodu vo svoj prospech aj vy?

Zahraničné celebrity

Čerstvá zastupujúca šéfredaktorka britskej edície Vogue vojvodkyňa Meghan Markle je zárukou vkusu. A to nielen pokiaľ ide o módu. Účes, ktorý v období po pôrode opätovne zvolila je údajne jej tajnou zbraňou. Proti čomu?

Je všeobecne známe, že vojvodkyňa Meghan určuje trendy prakticky vždy, keď sa objaví na verejnosti. Očami celého sveta je posudzovaná a hodnotená nielen kvôli tomu, čo si oblečie, ale aj kvôli tomu, ako vyzerá. Nakoľko sa názory na to, čo je považované za krásne rôznia, aj ona sa častokrát pre svoj vzhľad dostáva pod paľbu kritiky. A to mnohokrát aj kvôli protokolu, ktorý musí ako členka kráľovskej rodiny dodržiavať. 

Neprehliadnite: Nestarnúca Jennifer Lopez oslávila 50 rokov: Dojímavé gesto snúbenca Alexa Rodrigueza jej budete závidieť aj vy

Aj navzdory protokolu

Kráľovský protokol neupravuje len správanie kráľovskej rodiny na verejnosti, ale aj ich vizáž. Od momentu, kedy sa bývalá americká herečka Meghan Markle stala súčasťou kráľovskej rodiny sme ju mohli vidieť s dvoma najčastejšími účesmi - voľne rozpustenými jemnými vlnami a drdolom. Práve pre druhý spomínaný účes sa predčasom vojvodkyňa dostala do stretu s pravidlami protokolu. A to konkrétne pre jeho  “messy” verziu. Napriek tomu, že to nie je oficiálne zakázané, Kate Middleton ani ostatné členky kráľovskej rodiny nenosia účesy, pri ktorých by im do tváre padali pramene vlasov. Meghan Markle v minulosti častokrát zvolila uvoľnenejší štýl účesu, ktorý bol s týmto nepísaným pravidlom v rozpore. 

Po pôrode prišla zmena

Pôrodom syna Archieho nastali u Meghan nepochybne veľké zmeny. A sú viditeľné aj navonok. Vojvodkyňa upustila od ležérnych foriem obľúbeného účesu. Odkedy sa vojvodkyňa stala mamou, bola na verejnosti viackrát videná s novou elegantnejšou formou jej obľúbeného drdolu. A to hneď viackrát. Naposledy na európskej premiére filmu Leví kráľ. Jej zmena pravdepodobne nie je zapríčinená zmenou postoju k nepísanému pravidlu týkajúcemu sa úpravy vlasov členov kráľovských rodín, ani ráznou zmenou v oblasti jej štýlu. Údajne za jej rozhodnutím stojí tajný spôsob, ako zabrániť poškodeniu jej kráľovskej “koruny krásy”.

Prečítajte si tiež: Koniec všetkým komplexom: Tieto slávne ženy sa cítia v plavkách dobre, aj keď nemajú tip-top miery

Pravý dôvod?

V rozhovore pre Mail Online vysvetlil možný dôvod celebritný kaderník James Johnson: „Keď ste tehotná, cyklus vypadávánia vlasov sa zastaví a prestanete strácať vlasy. Po pôrode vypadnú všetky vlasy, které mali za 9 mesiacov vypadnúť vo veľmi krátkej dobe. Meghan sa možno rozhodla pre uhladený drdoll, aby zabránila ďalšiemu poškodeniu jej vlasov. Je to navyše rýchly účes a ideálny pre horúce počasie.“ Jeho vysvetlenie nepochybne dáva zmysel. Messy bun je náročnejší na úpravu. Tá častokrát zahŕňa teplo stylingových nástrojov, ktoré spôsobuje ďalšie poškodzovanie vlasov. Naopak, na úpravu hladkého drdolu potrebujete len tužiaci prípravok. Aké jednoduché! Je to vlastne tiež jeden z najstarších a najefektívnejších trikov pre kučeravé, ale aj pre rovné vlasy. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe