Presunúť na hlavný obsah

Temná minulosť princeznej z Walesu: Ktoré rozhodnutia mali zostať ukryté pred verenosťou, no formovali život Diany?

Zahraničné celebrity

Život princeznej Diany nebol až taký idylický ako by sa mohlo zdať. Aká v skutočnosti bola a s čím sa nedokázala vyrovnať?

Detstvo poznačené rozvodom

Diana vyrastala s tromi súrodencami - dvomi sestrami a bratom. Rodina Spencerovcov bola na prvý pohľad úplne idylická. Niekoľko generácií boli úzko prepojení s britskou kráľovskou rodinou. Mali totiž dom prenajatý od kráľovnej Alžbety II.. A tak sa Diana už ako malé dievčatko hrávala s kráľovskými synmi v záhrade. Avšak hoci to medzi jej rodičmi vyzeralo naoko dokonale, opak bol pravdou. Keď mala 7 rokov, jej rodičia sa rozviedli. Obaja si našli pomerne rýchlo nových partnerov. Vzťah Diany s jej nevlastnou matkou bol obzvlášť zlý a komplikovaný. Detstvo prežívala v neustálom strachu, úzkostiach a obavách. 

Mohlo by vás zaujímať: Vďaka dieťaťu majú k sebe ešte bližšie a svoje súkromie si strážia o to viac: O ktorom hollywoodskom páre je reč?

Svadba z rozumu

Diana sa prvýkrát stretla s princom Charlesom keď mala 16 rokov. No on v tom období, istý čas randil s jej staršou sestrou. Všetko zmenil jeden víkend v lete 1980. Vtedy sa mladý princ začal o Dianu, na podnet svojej matky zaujímať o niečo viac. Spĺňala totiž všetky kritériá perfektnej manželky. Pochádzala z urodzenej rodiny a naviac bola pannou. Jeho dlhoročná, tajná láska Camilla týmto podmienkam nevyhovovala tak sa rozhodol dal prednosť rozumu. 6. februára 1981 požiadal Dianu o ruku. Tá jeho žiadosť prijala, aj keď tušila, že jeho srdce patrí inej.

Neprehliadnite: Svetová topmodelka Irina Shayk ukázala malú dcérku: Takto im to spolu pristalo na prechádzke v New Yorku

Problematické tehotenstvo

Len pár mesiacov po svadbe, bolo oficiálne oznámené tehotenstvo sympatickej plavovlásky, ktorá si získala popularitu čoraz väčšieho množstva ľudí. Avšak v dvanástom týždni tehotenstva, princezná spadla zo schodov. Bola doudieraná, mala množstvo modrín, no dieťatku sa našťastie nič nestalo. Neskôr však priznala, že sa úmyselne hodila dolu, nakoľko sa ešte na dieťa necítila pripravená. 

Nezhody vo vzťahu

Presne päť rokov po uzavretí manželstva sa prejavila diametrálna odlišnosť ich pováh, pohľadu na svet, nezlučiteľnosť a vekový rozdiel ktorý bol takmer 13 rokov. Navyše Charles podvádzal Dianu so svojou bývalou priateľkou a princezná to zistila. Ona sama si potom začala aférku s majorom Jamesom Hewittom, bývalým inštruktorom jazdy na koni, ktorá trvala 5 rokov. Dokonca mnohé médiá prišli so ”zaručenou” informáciou, že tento muž je otcom princa Harryho. Následne sa ako keby spustila lavína ich vzájomných nevier. To čo nasledovlao je už veľmi dobre známe. Rozvod kráľovského páru. 

Čítajte tiež: Modelka a čerstvá mamička Irina Shayk ukázala sexi krivky: Ako to robí, že vyzerá po pôrode takto?

Dianine choroby

Samotná  princezná po rozvode potvrdila mnohé problémy s bulímiou a duševným zdravím. Mnohokrát mala zranené ruky a nohy kvôli sebapoškodzovaniu. Kombinácia chorôb, o ktorých sama Diana povedala, že nimi trpí, viedla k tomu, že sa mnohí vyjadrovali na margo jej osoby tak, že má poruchu osobnosti. Toto všetko sa však palác snažil pred verejnosťou utajiť. Problémy, ktoré sprevádzali život manželského páru a princeznej z Walesu, sa totiž podpísali na dôveryhodnosti samotnej britskej monarchie. A nie príliš pozitívne, resp.v svetle, v akom by to to kráľovská rodina rada videla. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus